2017 m. gegužės 18 d., ketvirtadienis

Victoria Schwab - This Savage Song [1]

Victoria Schwab jūs turbūt žinote, kaip V.E. Schwab. Ji mane sužavėjo savo neįtikėtinais veikėjais Shades of Magic trilogijoje, tad negaliu teigti, jog "This Savage Song" (Ši Laukinė Daina; Monsters of Verity 1; ISBN 0062380877; 494p.; Goodreads) buvo impulsyvus skaitinys.

Ši Laukinė Daina apie miestą padalintą į du. Miestą, kuriame pyktis ir žiaurumas gimdo košmariškas būtybes, monstrus. Jie medžioja tamsoje ir minta žmonėmis. Korsai, dantyti ir naguoti, ėda žmones. Malachai, sukti ir gudrūs, geria kraują. Sunai, juodomis akimis, su daina vagia sielas ir jomis minta. Jie gimsta iš žiaurumo, prievartinės, nenatūralios mirties, masinių žudynių.

Vienoje miesto pusėje gyvena tie, kurie turi už ką nusipirkti saugumą. Juos saugo Kate Harker tėvas. Ji pati žinoma, kaip bene legendinė medžiotoja. Kitoje miesto pusėje tie, kurie nori, kad visa tai baigtųsi. Visa ta neteisybė, nelygybė, monstrų užgimimai, nemąstantys padarai, viskas... Ši miesto dalis visada kovoja, čia - Laukinė Daina skamba su karo būgnais ir ginklų salvėmis. O August Flynn yra bene legendinio tipo monstras, gimęs iš baisiausio tipo mirties.

Knygą prarijau per dieną, kas turint galvoje puslapių skaičių - nėra normalu. Tiesiog... Schwab tikrai moka kurti pasaulius, ir pateikti jo legendas lengvomis formomis, pokalbiuose, o ne ilgame pasakojime, kur kažkada, kažkas, anot bobučių pasakų. Visas tas monstrų atsiradimas žiaurumo persunktose vietose buvo toks naujas, toks tamsus ir įdomus. Duodu 10/10, nėra ko smulkintis.

Monsters, monsters, big and small, - Monstrai, monstrai, dideli ir maži,
They're gonna come and eat you all. - Jie ateis ir suės jus visus.
Corsai, Corsai, tooth and claw, - Korsai, Korsai, dantys ir nagai,
Shadow and bone will eat you raw. - Šešėliai ir kaulai, suės jus žalius.
Malchai, Malchai, sharp and sly, - Malachai, Malachai, budrūs ir gudrūs,
Smile and bite and drink you dry. - Šypsosis, ir kąs, ir išsunks jus sausai.
Sunai, Sunai, eyes like coal, - Sunai, Sunai, akys kaip anglys,
Sing you a song and steal your soul. - Padainuos jums dainą ir pavogs jūsų sielą.
Monsters, monsters, big and small, - Monstrai, monstrai, dideli ir maži,
They're gonna come and eat you all! - Jie ateis ir suės jus visus!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą