2024 m. kovo 21 d., ketvirtadienis

Sutemų Archyvas | Nosferatu | Vampyrų Maskaradas (Vampire the Masquerade)

INSTAGRAM

Talentai ir patrauklumas visada traukė nemirtinguosius. Vienas toks, iš Antrosios Kartos, taip toli praeityje, kad sunku net įsivaizduoti, sužavėtas gražaus ir įgudusio medžiotojo Absimiliar, jį pavertė vampyru. Bet vyriškio tuštybė jį apakino. Pastebėjęs virsmo metu gautą nediduką randą, Absimiliar sužvėrėjo ir nužudė savo kūrėją. To pasėkoje, teismui grįžęs Kainas, prakeikė jį ir visą jo klaną – šlykštumu.

Tapę siaubūnais žmonėms jie kėlė įtūžį keliančią baimę, tą tokią „griebkit šakes ir fakelus“. Tad medžiotojai turėjo išmokti slėptis tiek toli nuo akių, tiek ir tarp pačių žmonių. Nuo ežerų ir upių dugnų, kur medžiodavo praeivius. Iki apsimuturiavusių vargetų. Nuo urvų ir katakombų. Iki, galiausiai, kanalizacijos tinklo.

Virsmas šio klano vampyru tapo traumuojančiu, košmarišku procesu. Jo metu kūnas siaubingai deformuojasi. Nelaimingieji virsta vampyrais su smegenų pažeidimais ir negali išgyventi patys. Kiti gi miršta dar prieš tapdami nemirtingais.

Absimiliar vyriausieji, vadinami Nictuku (niktuku), pasižymi bene akla ištikimybe savo kūrėjui. Išskyrus vieną. Pabėgusi moteris pasislėpė ir, anot legendų, yra atsakinga už moderniosios eros Nosferatu klaną. Žinoma, Absimiliar visko taip lengvai nepaleido ir, jei tikėsim gandais -tebemedžioja visą Nosferatu klaną, su viltimi, kad juos išnaikinęs – išpirks savo nuodėmes prieš Kainą.

Šiandien Nosferatu, kaip ir galima būtų spėti iš visos tos istorijos, laikomi Prakeiktu Klanu. Dramatiška kūno transformacija, izoliuojanti juos nuo likusio pasaulio, su sąlyga, kad iš viso išgyvena virsmą, natūraliai virsta cinizmu ir pagieža. Pikdžiugiškai į savo košmarišką klaną jie mėgsta įtraukti grožio kupinus gyvenimus: menininkus, aktorius, filosofus, modelius. Bet nestokoja ir pragmatizmo, tad, kaip tada, taip ir dabar, talentai irgi patenka į akiratį. Ypač tie iš technologijų srities, ko nemirtingu testamentu virto Kevin Mitnick, prastai pagarsėjęs socialinis inžinierius. Jį rasti galima Nosferatu urve, pirmame Bloodlines žaidime. Technologijų svarba kyla iš natūralaus prisitaikymo. Jau nuo seno pagarsėję, kaip informacijos brokeriai ir lygių neturintys šnipai, interneto ir savo sukurto vampyrų tinklo pagalba jie tapo jėga, su kuria tenka taikstytis net ir labiausiai nosį riečiantiems klanams.

Nepaisant tos pagiežos, Nosferatu pasižymi gan stipriu empatijos jausmu ir yra linkę padėti žmonėms bėdose. Gavę ta bjaurų ir izoliuojantį lazdos galą, jie neretai finansiškai remia vaikų namus, saviugdos organizacijas, reabilitacijų centrus ir netgi fiziškai atgraso kitus vampyrus, kai jie per daug įsisiautėja skriausdami tuos, kurių gyvenimas ir taip nelepino.

Ištikimybė klanui nosferatams yra svarbiausia. Tokiu būdu jie palaiko stiprų tarpusavio tinklą, kuriame visi turi kur apsistoti, kuo maitintis ir netgi gali gauti darbą, jei tokio reikia. Gyvenimo stilius dažniausiai šeimyniškas. Kokioje nors saugioje vietoje kitą kartą rasti galima net iki tuzino nosferatų. Hierarchija, žinoma, pagal amžių.

Bendrai imant, Nosferatu yra vienas mylimiausių mano klanų. Galima teigti, jog tai yra mano ištakų istorija, nes savo Skaitančio Nosferatu vardą pasirinkau būtent dėl jų (su mintimi, kad nosferatu sulyginti su žiurkėmis – labai tiko, nes ne vieną skaitančią žiurkę tebeturim Lietuvos knyginėje scenoje ir dabar, o aš pradėjau, kaip Bibliotekų Nosferatu). Antri jie man tik Lasombra klanui. Bet apie tuos jau kitą kartą.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.