2024 m. kovo 18 d., pirmadienis

knygos apžvalga | Martin Ford „Rise of the Robots“

Autoriai: Martin Ford
Pavadinimas: Rise of the Robots
Serija: -
Žanras: Technologijos; Ekonomika
Įvertinimas: 4/5 | Goodreads 

Pabaigiau gan šiurpiai užvadintą Martin Ford knygą „Rise of the Robots: Technology and the Threat of a Jobless Future“ – Robotų Era: Technologijų Pažanga ir Ateitis be Darbo. Nors autorius ir bando viską pateikti optimistiškai, ar bent viltingai, skaitytojui jaustis saugiai gali būti sunkiau.

Apie Knygą: Nors darbai keitėsi ir evoliucionavo su kiekvienu technologinės pažangos žingsniu, kai kurie vis tiek visada išnykdavo. Na ir gerai, kas gi norėtų dabar juos daryti, ar ne? Taip. Bet ką tokia patirtis reiškia dabar, DI ir automatizavimo amžiuje, kai esame pakeičiami ne tik sunkiuose ir neįdomiuose darbuose, bet ir menuose? Kai robotai gali mums ne tik paduoti maistą ar išmušti čekį, o tada dar ir namus išvalyti, bet ir atlikti mūsų ofiso darbą, o tada perimti ir hobius? Autorius aptaria čia ir dabar nykstančius darbus, atiduodamus už dyką atlikti automatizavimo procesams, bei tuos, kurie ims nykti netolimoje ateityje. Jis taip pat pasiūlo ir įvairių sprendimų, tik ar jie suteiks jums vilties, matant pasaulinę politinę padėtį, abejoju.

Mano Nuomonė: Ką supratau iš šios knygos, tai, kad jei nesuėsim turtingųjų jau labai greitu laiku – jie tikrai suės mus. Ką ten, jie jau mus ėda. Nuo Musko karo rėmimo, iki Zukerbergo bunkerinio namo. Laiko nebėra, knyga parašyta prieš beveik dešimtmetį, juk rašytojams jau teko ilgai piketuoti ir protestuoti prieš DI, o DI sukurtų video žaidimų, filmų, scenarijų – vis tiek jau daug. Ką jau kalbėti apie knygas, kurių Amazon nespėja traukti iš rinkos. Taip, galima ir čia būtų sakyti „nauji laikai reikalauja naujų įgūdžių, persikvalifikuokit“ – bet juk kalbam globaliai, apie darbus, kurie pakirs ne tik žemiausią klasę, bet ir vidurinę, bene visus, kurių darbas nėra pinigais uždirbinėti pinigus. Kalbam ne tik apie kasininkus, valytojus, vairuotojus. Kalbam ir apie mokytojus, vertėjus, tapytojus, kitokius menininkus. Kalbam ir apie medikus, bei advokatus. Žodžiu, knyga gera, bet baisi.

Stiprus 4/5.

INSTAGRAMKomentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.