2024 m. kovo 24 d., sekmadienis

knygos apžvalga | Julian Assage „When Google met Wikileaks“

Autoriai: Julian Assange
Pavadinimas: When Google Met Wikileaks
Serija: -
Žanras: Technologijos; Politika
Įvertinimas: 4/5

Pabaigiau labai įdomią knygą, Julian Assange „When Google Met Wikileaks“. Dėl struktūros ją skaityti – nelengva, bet vis tiek labai verta. Nesitikėjau tokioje knygoje rasti vilties žmonijai.

Apie Knygą: Ar kada teko ko nors ieškoti Google pagalba, o tada slinkti žemyn per visą lapą reklaminių „radinių“? O gal tekę ieškoti informacijos, kurią tikrai žinojot egzistuojant, gal net patys ją ir parašėte, bet štai, pasiekę paieškos pabaigą – taip ir neradote reikiamo įrašo, tarsi jo ten nė nebūtų? Ką tokie dalykai reiškia ten, kur „Google“ ir „Internetas“ jau yra sinonimai? Ką tai reiškia mums? Ir ką rastumėme, jei naudotumėme, tarkime, Duck Duck Go (labai rekomenduoju)? Apie tai Julian Assange ir nori su mumis visais pakalbėti. Kaip Google mus įtakoja, kaip veikia interneto indeksavimas ir informacijos cenzūravimas, bei, kaip galėtumėme tai apeiti, ar net iš viso – pašalinti. Nes, net nepaisant to, jog Google jau tapo Imperija, vilties dar yra.

Mano Nuomonė: Knygos struktūra nėra pati lengviausia nei greitam skaitymui, nei tokiems skaitovams, kaip aš. Bet skaityti vis tiek verta. Negaliu nesižavėti autoriaus viltingumu, net jeigu, skaitant knygą dešimt metų po jos išleidimo, matau, jog ne tik kad nieks nepagerėjo, bet dar ir pablogėjo. Mus vis dar įmeluoja į karus, ir kuo toliau, tuo jie didesni.

Stiprus 4/5.… “Well that is a horrible circumstance; it is terrible that all these wars start with lies.” And I say no, this is a tremendous opportunity, because it means that populations basically don’t like wars and they have to be lied into it. That means we can be “truthed” into peace. That is cause for great hope. “ – When Google met Wikileaks by Julian Assange

... „Baisios aplinkybės, tiesiog siaubinga, kad visi šie karai pradėti melais.“ – O aš atsakau, kad ne, tai - galimybė, nes tai reiškia, kad visuomenė karų nemėgsta ir žmones į juos reikia įmeluoti. Tai reiškia, kad mes galime būti „įtiesinti“ į taiką. O tai jau savaime suteikia vilties.“ Julian Assange „Kai Google Susitiko Wikileaks“

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.