2024 m. sausio 15 d., pirmadienis

knygos apžvalga | V.E. Schwab "The Fragile Threads of Power" | Threads of Magic

Autoriai: V.E. Schwab
Pavadinimas: The Fragile Threads of Power
Serija: Threads of Power 1
Žanras: Fantastika; Nuotykiai; LGBT Knygos
Įvertinimas: 5-5 | Goodreads

V.E. Schwab jau senokai yra viena mylimiausių mano autorių. Priminė, koks geras ir malonus gali būti skaitymas, kokios tos knygos gali būti ypatingos. Labai kirbėjau greičiau pasiimti naują seriją, tęsiančią Magijos Atspalvius, pirmą Threads of Power (Galios Gijos) knygą, pavadinimu „The Fragile Threads of Power“. Pateisino absoliučiai visus lūkesčius ir dar daugiau.

Apie Knygą: Juodasis Londonas buvo visos magijos šaltinis, suteikęs ją kitiems trims – baltajam, kuriame, užvėrus Duris ir pastačius Sienas - ji bene visiškai išnyko, pilkajam, kuriame ji jau ir užmiršta, bei raudonajam, kuriame izoliacija tik pradedama justi. Magija, kaip paaiškėjo, nėra beribė. Atkirsta nuo ištakų ji tiesiog – senka. Bet atsiskirti buvo būtina. Tamsios galios, nežabota ugnis Juodąjį Londoną pavertė košmaru, apie kurį kitų Londonų gyventojai nedrįso nė galvoti. Ar bent jau nedrįso, iki magijos ėmė mažėti... Baltajame Londone, Holando soste, dabar sėdi jauna mergaitė, per stebuklą užgimusi Antari, pasiryžusi savo miestą atgaivinti net krauju, jei tik to prireiks. Bet pajutę galios skonį, bei sunerimę dėl jos religingumo, jaunosios karalaitės pavaldiniai ima šnabždėti apie galimybę vėl lankytis kituose Londonuose, jau bent tam, kad pažinti priešą, iki šis atėjo pažinti jų. Raudonajame Londone, tuo tarpu, sklinda kalbos, jog Rye kaltas, dėl menkstančios magijos. Juk jis pats jos neturi, o štai – yra jų karalius. Blogas ženklas. Ženklas, galintis virsti perversmo kibirkštimi.

Mano Nuomonė: Grįžo visi veikėjai, visi kuriuos mėgom ir mylėjom iš Magijos Atspalvių! Rye ir Alukardas sukūrė žavią, netradicinę poliamorijos šeimą. Kell ir Lila apsimeta, kad neverčia vienas kito augti ir stiprėti. Holandas... Holandas man vis dar kelia šiurpą. Bei tie žmonės iš prekybvietės jūroje. Nė pusės tiek gero nesitikėjau, kiek autorė čia pateikė. Meistriškai sunerta sudėtinga istorija, kurią lengva sekti, nepaisant klaidžių gijų. Be galo puikiai parašyti unikalūs ir įvairūs veikėjai, iš kurių kiekvienas vis dar mokosi būti. Daug labai gerų siužeto posūkių, keletas neįtikėtinų tiesų atskleidimų ir vienas kitas „taip ir maniau“ momentas, kad ir skaitytojas jaustųsi šį bei tą nuveikęs, kažką susekęs, kažką išsprendęs. Ši visata, panašu, išlieka mano mylimiausia iš visų Schwab kūrinių. Nesugebu net adekvačiai paaiškint, kodėl ir kaip čia taip gerai gavos, nes per beveik 700 puslapių – įvyko tiek daug, kad nežinau net, kur pradėti. Tai tiesiog taip: jei norit normalios, sklandžios fantastikos, su aukštosios elementais, kur parašyta suaugusiems, nebūtinai jaunimui, ir išliekančios istorijos – imkit. Taip, trilogiją prieš tai perskaityti reikia, bet ir ji – labai gera.

5/5, esu labai patenkintas.

InstagramKomentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.