2024 m. sausio 12 d., penktadienis

knygos apžvalga | Travis Baldree "Bookshops and Bonedust" | Legends and Lattes 0

Autoriai: Travis Baldree
Pavadinimas: Bookshops and Bonedust
Serija: Legends and Lattes 0
Žanras: Aukštoji Fantastika; LGBT knygos
Įvertinimas: 5/5 | Goodreads

Nors Travis Baldree knyga „Legends and Lattes“ man pasirodė tik kiek geresnė, nei vidutinė, to tikrai reikalingo unikalumo (aukštoji fantastika, ne žmonių rasės moterų pora, „nuotykis“, kur ne lobiai ir drakonai, o kavinės atidarymas kažkur, kur apie kavą niekas net girdėjęs nebuvo, pateikiant ją elfams, nykštukams ir t.t.) pakako, kad pasiimčiau paskaityti priešistorę (skaityti geriau vis tiek PO pirmosios knygos), pavadinimu „Bookshops and Bonedust“, kur mūsų jau pamėgta orkė Viv ir gavo išbandyti ramesnį, nei samdinės, gyvenimo būdą.

Apie Knygą: Sunkiai sužeista vieno darbo metu, orkė Viv gauna išeiti neprašytų atostogų. Bet, kad ir kaip ką skaudėjo, ramiai nusėdėti ji negalėjo. Pasižvalgiusi ir susižinojusi svarbiausias naujienas smuklėje, moteris išklibinkščiavo pasižvalgyti po ramų miestuką, turėsiantį jai, bent kurį laiką, pabūti namais. Netruko iki ta jos sėkmė, t.y. ne be nuotykių, orkę atlydėjo iki prastoko stovio knygyno, kurio net oras atrodė... pageltęs. Tik charizmatiška jo savininkė ir palaikė šiokią tokią gyvybę sienose. Gal dėl savo gebėjimo įbrukti į rankas knygą, mat viena po kitos, žiū Viv jau padeda pastatą renovuoti, bei kurpia planus, kaip čia pritraukti daugiau klientų, pradedant nuo naujesnių knygų (gal ir aštresnių), pažintinių vakarų su autoriais ir, žinoma, paties knygyno gelbėjimo nuo blogio jėgų. Nes viskas gi negalėjo tiesiog aprimti.

Mano Nuomonė: Knygos žanras, oficialiai, yra jaukus aukštosios fantastikos detektyvinis romanas. Toks vieno ar dviejų vakarų pasiskaitymas, su puodeliu arbatos, kokiam šiltam kampe. Nieko labai ypatingo ar išliekančio čia gal ir nėra, bet, kažkaip, vis tiek geriau, nei šimtai prieš tai perskaitytų knygų, romanų, detektyvų, jaukių fantastikų. Paprasti bet įdomūs veikėjai, tas fantastikai (ypač Požemiams ir Drakonams) būdingas Ex Machina, skaitytojo pastangų nereikalaujanti siužeto formulė ir tiesiog jauki istorija. Manau patiks daug kam, jei ne visiems, tikrai matau, kodėl ši serija turi tokį gerą pasisekimą: verta skaitymo laiko, kurio daug net neužims.

Puikiai, 5/5.

instagram | ko-fi


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.