2023 m. kovo 5 d., sekmadienis

knygos apžvalga | Kiera Van Gelder "The Buddha and the Borderline"

Autoriai: Kiera Van Gelder
Pavadinimas: The Buddha and the Borderline
Serija: -
Žanras: Psichologija; Memuaras
Psl.: 248
Įvertinimas: 4/5 | Goodreads

Keista, kaip mažai informacijos tokia dažna tema, kaip Ribinis Asmenybės Sutrikimas (Borderline Personality Disorder). Perskaičiau tad Kiera Van Gelder knygą "The Buddha and the Borderline", jos memuarą nuo diagnozės gavimo, iki šiokio tokio kelio joje atradimo.

Apie Knygą: Istorija prasideda grafišku savęs žalojimo aprašymu, kaip autorei tai padėjo, bei diagnozės apibendrinimu, t.y. simptomais. Sunki ir nemaloni pradžia, žvilgsnis į giliausią emocinės reguliacijos stokojančio sutrikimo kraštą, kuriame autorė nežinojo nei kodėl jaučiasi taip, kaip jaučiasi, nei ką daryti, kad tai sustabdytų. Bet gavusi diagnoze ji ėmėsi darbo, sunkiai, krisdama, kliūdama ir dažnai netgi verkdama, iš paskutiniųjų kabindamasi į kiekvieną viltį, kiekvieną taką. Kol galiausiai, pačius svarbiausius atsakymus rado Budizmo mokymuose.

Mano Nuomonė: Terminologija ir apibendrinimai knygoje jau pasenę, tad jei savo rate turite asmenų su ribiniu asmenybės sutrikimu - ją imkite, kaip žvilgsnį į jų pasaulį, kad geriau suprasti jų poreikius ir elgesį, kad galėtumėte geriau jiems padėti, o ne, kaip vadovėlį apie šį sutrikimą. Autorė, kaip žmogus, man deja labai nepatiko. Manau jog ji visiškai pro akis praleido faktą, kad žmonės jai davė kiek tik galėjo, o atgal ne visada ką nors gavo. Reikalaudama kitų pasistengti labiau, ji dažnai juos tiesiog perlipdavo ir nueidavo toliau, ieškoti vidinės ramybės sau. Jokie sutrikimai nėra vienpusis eismas. Padėti turime ir mes, be jų, ir žmonės su jais. Pats turiu ADHD ir tikrai žinau savo pareigas kitiems asmenims, kuriems mano elgesys gali atrodyti net labai nepriimtinas, nesuprantamas ir iracionalus. Bet, tai, kad autorė, kaip žmogus man nepatiko, nereiškia, kad nematau jos darbo svarbos. Tai tikrai labai naudinga knyga, kurią verta paskaityti. Svarbu tik savo pačių emocijas tramdyti ir suprasti, jog žvelgiame į žmogų, kuriam jau ir taip sunku. Kaip budistas vienuolis jai ir sakė: visų svarbiausia yra gerumas ir pakantumas.

Pradžia sunki, bet labai verta skaityti iki galo. Duodu 4/5.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą