2023 m. lapkričio 14 d., antradienis

knygos apžvalga | Haruki Murakami "Bespalvis Cukuru Tadzakis ir jo Klajonių Metai"

Autoriai: Haruki Murakami
Pavadinimas: Bespalvis Cukuru Tadzakis ir jo Klajonių Metai
Serija: -
Žanras: Šiuolaikinės Knygos; Magiškas Realizmas
Psl.: 312
Įvertinimas: 3/5 | Goodreads

Toliau stabiliai iriuosi per "perskaityti" lentynas. Dabar su Haruki Murakami ir jo knyga: "Bespalvis Cukuru Tadzakis ir jo Klajonių Metai". Jau buvau spėjęs užmiršti, koks neįprastas jo rašymas. T.y. ne blogąja prasme, tiesiog neįprastas.

Apie Knygą: Penki vaikai bandę padėti savo bendruomenei tapo neišskiriamais draugais. Visada kartu, visada skatindami vienas kitą. Dėl šios draugystės, keturi iš jų nusprendė likti savo miestelyje ir po mokyklos. Išskyrus Tadzakį. Jis be galo norėjo statyti traukinių stotis, o tam mokytis reikėjo Tokijuje. Paskatino ir nuolatinis jausmas, jog yra ta penkta šuns koja tarp dviejų potencialių porų. Bet net jam išvykus į Tokiją - draugai palaikė su juo artimą ryšį. Iki, vieną dieną - nustojo ir visiškai atskyrė jį nuo likusios grupės. Tada Cukuru norėjo tik mirti. Dabar jis nori sužinoti, kodėl jie taip padarė.

Mano Nuomonė: Tas toks "slice of life" gyvenimo gabalėlis susitinka su labai Murakamiui būdingu magišku realizmu, kur tikrai žinai kieno darbą skaitai. Sunki tema ir labai sunkiai perprantami veikėjai priminė, kodėl Murakamį arba myli, arba jo nekenčia. Kartais abu, bet niekad per vidurį. Knyga nebloga, sunki ir keista, bet nebloga.

3/5, truputį gal neatitiko Murakamio standartų, bet skaitoma.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą