2023 m. vasario 1 d., trečiadienis

Skaitau, kaip piktadarys


"Normalumas yra iliuzija. Tai kas normalu vorui - musei yra chaosas." - Mirtišė Adams
Jeigu pakankamai žvalgotės po socialinius tinklus ir pramoginę mediją, greičiausia esate pastebėję terminą "Villain Era" - Piktadario Era. Jei pro akis visgi praleidote, tai informuoju, jog su nusikalstama veikla šis terminas, deja (stengsiuosi neatrodyti pernelyg nuliūdęs) nėra susijęs.

Piktadario Era pavadintas kur kas nekaltesnis judėjimas, kuris šiaip jau nėra blogas ir turėtų būti plačiai naudojamas. Jį apibrėžti galima trimis (ir daugiau) aspektais:
  • Pirmasis: savęs prioretizavimas. Aiškios asmeninės ribos ir savo gyvenimo priežiūra nebebandant įtikti ar patikti kitiems. Kam gi tai vadinti piktadario era, juk tai labai normalu, klausiate? Ar bandėte kada nusibrėžti ribas tarp savęs ir manipuliatyvaus asmens, narcizo? Pažadu, kad labai greit sužinosite, kokie piktadariai esate. 
  • Antrasis: autentiško savęs atradimas ir puoselėjimas. T.y. irgi, visuomenės apibrėžtų "normalumo" ribų nepaisymas, jei jos neatitinka jūsų asmenybės norų. Norit juodų sienų, bet visi sako, kad bus baisu? Jei sienos jūsų, tai ir spręsti jums. 
  • Trečiasis: tapimas išmintingesniu ir išmintingesnis elgesys. Šis manau labiausia ir tinka į knygų blogą, taip?
Tai va, sėdėjau, galvojau. Buvo laikai, kai nuoširdžiai gėdijausi aprašyti, ar net tiesiog skaityti tam tikras knygas. Kartais ir dabar kokią perskaitau ir pagalvoju ar verta. Žiūrint iš šalies tai taip kvailai skamba, kad užsibrėžiau pamąstyti plačiau ir gal net pažaisti su tuo Piktadario Eros terminu. Žmonėms gi ne gėda skaityti Rowling, kuri ir dabar Twittery translyčius asmenis vadina baisiausiais įmanomais epitetais, su armija bendraminčių, kurios jau Hitlerį cituoja (nejuokauju, yra ir vaizdo įrašai), tai ką turėtų būti baisu skaityti kitiems?...

Toks tad mano klausimas ir jums. Savo piktadarių eroje, ką skaitytumėte? Ar būtumėte maištininkas ir lentynos pildytųsi uždraustomis knygomis? Ar tai būtų tamsios knygos, o gal jausmingos, erotinės? Serijiniai žudikai, ar ateiviai? Saviguda ar mokslinė literatūra? Baisios tiesos ar jaukios žmogžudystės, detektyvai? Ko ten būtų jei skaitytumėte tik tai, ką skaityti norite? Apie ką svajojate, kai niekam nereikia prisipažinti ar parodyti? 

Mano šio mėnesio TBR (to be read - perskaityti) sąrašas toks pasibandymui. Mišinys tinkantis tiek Disnėjaus piktadariams su išpirkimo arkomis (Kruelos filmas visai nieko), tiek moraliai lankstiems herojams, tiek ir, gal būt, ne tokiems žmonėms, su kuriais norėčiau būti draugais. Tiesiog noriu pasižvalgyti, kas įdomu ir kokiu piktadariu būčiau, jei būčiau.

Naudojamos gairės, raktažodžiai (galit naudot ir jūs, jokios nuosavybės į jas nereiškiu): #skaitaukaippiktadarys #readinglikeavillain #readlikeavillain

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą