2023 m. vasario 15 d., trečiadienis

knygos apžvalga | Ichiro Kishimi ir Fumitake Koga "The Courage to be Disliked"

Autoriai: Ichiro Kishimi; Fumitake Koga
Pavadinimas: The Courage to be Disliked
Serija: -
Žanras: Negrožinė; Filosofija
Psl.: 288
Įvertinimas: 1/5 | Goodreads

Ichiro Kishimi ir Fumitake Koga knyga "The Courage to be Disliked" yra labai didelis "ačiū, ne", vadovėlis toks, kaip apkaltinti auką, su prieskoniais "jei bent kas nors tave myli, tai tavo gyvenimas nėra bevertis".

Apie Knygą: Dialogo formoje jaunuolis ir vyresnis vyriškis kalbasi apie kažkokias ten gyvenimo tiesas ir, kaip mes patys dėl visko kalti. Ten ir šian, tokiais lėkštais ir skystais pavyzdžiais nurodomi mūsų pačių pastatyti gyvenimo trukdžiai, toliau bandant perteikti skaitytojui, kaip į visa tai reikėtų žiūrėti, kad būtų geriau.

Mano Nuomonė: Anotacijoje teigiama, kad tai yra "Japonijos fenomenas", t.y. filosofinė knyga paremta Alfredo Adlerio atgyvenusiomis teorijomis, filosofija. Klišinis bandymas vaizduoti senuosius filosofijos darbus rašant dialogo forma, bet tas dialogas taip blogai išrutuliotas, kad skaityt buvo kančia. Teorijos, kaip ir minėjau, JAU atgyvenusios, bent jau tos, kurios buvo remtos kokiu nors mokslu, o ne tik samprotavimais, ir jos tikrai buvo atgyvenusios, kai autoriai šią knygą rašė. Aukų kaltinimas: jeigu negalite išeiti į lauką ir dirbti dėl tiesiog paralyžiuojančios baimės, panikos, ar kitų priežasčių, sveikiname jus, turite tokį didelį nepakankamumo kompleksą, kad įsivarėte ligą, kurios pasėkoje ją pavertėte pranašumo kompleksu, nes privertėte kitus jumis rūpintis. Panika? Tikra, bet jūs ją patys išsigalvojot. Ptsd? irgi tas pats. Jūs tiesiog nenorit niekur eit ir nieko dirbt, todėl radot, kaip priversti kitus jumis rūpintis ir taip tapot dideliais ir galingais. Knyga paviršutiniška, bjauri, sunkiai skaitosi, o skylėtomis teorijomis ir vandens nepasisemsi.

Žmonės tikrai nesirenka, kad jiems nutiktų blogi dalykai, tokie po kurių išliekanti trauma paralyžiuoja didelę dalį jų gyvenimo. Duodu 1/5.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.