2020 m. birželio 4 d., ketvirtadienis

knygos apžvalga | William Gibson "Zero History" | Blue Ant 3

Autoriai: William Gibson
Pavadinimas: Zero History
Serija:: Blue Ant 3
Žanras: Trileris, Kiberpankas
Psl.: 404
Įvertinimas: 2/5 | Goodreads

Pabaigiau William Gibson trilogiją Blue Ant su knyga "Zero History". Kiberpankas niekad nebuvo lengvas žanras, bet čia... Nežinau, ar kažko nesupratau, ar čia tikrai tik tiek.

Apie Knygą: Herojai, jų istorijos, jų talentai, ima artėti vienas prie kito traukiami Hubertus Bigend gravitacinio lauko. Paslaptingasis vyriškis tiesiog virpa iš nekantrumo - panašu jog kažkur po jo nosimi esama jo verto konkurento, kuris gali jam iš po tos pačios nosies nušvilpti karinės uniformos užsakymą. Tad, surinkęs savo geriausius pakalikus, tuos kuriuos vienaip ar kitaip gebėjo papirkti, paleidžia juos po pasaulį, kad surastų, kas gi čia tas gudrutis. Bet, kaip rasti tą, kas nenori būti rastas ir yra pilnai pasiruošęs visiems Blue Ant triukams?...

Mano Nuomonė: Dialogai nei kiek nepagerėjo. Vienas herojus pila žodinę tiradą, kitas, kad imituoti dialogą, paklausia vieno žodžio klausimų, kad tas pirmas galėtų toliau berti tiradą. Beveik visa knyga sukasi apie šalutinius vidinius monologus, kurie lyg iš šlapių šiaudų turi mums pastatyti veikėjo stelą, šalutinius įvykius, tolimus draugus, kurie pasirodo veiksme, bet nieko į jį neprideda, ir tokius mažus lašelius tos tikrosios minties. O kas liko tai taip tiesiog ir teškia gale, viską iš karto. Knyga sunki. Ją sunku skaityti, sunku nepamesti gijos. Bet iš esmės tai juk, kaip ir nėra blogas dalykas... Blogai yra tai, kad lyg ir girdi istorijos dūšią, kažkur ten vaitojant, bet jos čia tiesiog nėra.

Nežinau. 2/5, gal aš kažko nesupratau, gal adhd pakišo koją, gal ją reik kažkaip kitaip skaityti. Bet darbas, kurį įdedi į knygą, kaip skaitytojas - man tiesiog neatsipirko.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą