2015 m. spalio 19 d., pirmadienis

George R.R. Martin - Šokis su Drakonais [#5]

  Pagaliau. Nepatinka man šių knygų formatas, skaityt sunku. Pasiimu e-knygą ir iš kart greičiau eitis ima. Vertimo iš vis negaliu skaityti, nors nieko labai prieš ir neturiu. Viršeliai lietuviški gražūs, bet kažkokie keisti, nekrenta į akis, trūksta kažko, o ir šiaip apkrauti atrodo, labiau tiktų būt serialo posteriais, nei knygos viršeliais, bet ei, aš juk mėgstu minimalizmą. Grįžkim prie temos. Baigiau penktą, kol kas paskutinę George R.R. Martin Ledo ir Ugnies Giesmės knygą: "Šokis su Drakonais" (A Song of Fire and Ice 5 : A Dance with Dragons; eISBN 978-0-553-90565-6; 1125p.; Goodreads). Mano supratimu ji gerokai ištempta, pilna bereikalingo veiksmo, kuris, skaitant toliau, neturėjo jokios reikšmės. Bet istorija vis vien buvo gera.
  Pirmi trys ketvirčiai knygos stūmėsi taip sunkiai, kad manau pastarąsias dvi knygas kartu sudėtas perskaičiau greičiau. Tyrion'as šokinėjo nuo vieno laivo į kitą, vadinosi tai vienu vardu, tai kitu, priklausė tai vienam asmeniui, tai kitam. Dany sėdėjo ant savo suolo, gulėjo savo lovoj niekada nemiegodama, maudėsi, kramsnojo datules ir galvojo apie savo žmones. Labai daug herojų nė nebuvo herojais, o tik pašalaičiais, kurie vieną kartą atliko savo pareigą ir dingo iš akiračio su visam. Daug herojų keitė vardus su kiekvienu savo skyriumi. O Ramzis Boltonas privertė pagalvoti, jog Joffrey nebuvo toks ir blogas.
  Maždaug po tų trijų ketvirčių istorija baigė "kartotis" (mat ketvirta ir ši knygos pasakoja daugiau ar mažiau tą pačią istoriją tik iš kitų žmonių pozicijų) ir viskas staiga labai pagerėjo. Į akiratį grįžo Cercei. Ji, kaip žinia, labai nemalonioje padėtyje, kuri potencialiai galėtų baigtis ir mirtimi, bet žinant Martiną - to turbūt dar greit nepamatysim. Jos brolis - toli. Jos tėvas - miręs. O draugus ji jau seniai pati pavertė priešais. Arya virsta kažkuo fantastišku, ir tas mane labai džiugina. Theon'as, tfu tfu, tikiuosi liks ten kur dabar yra, kitu atveju... Ir prie Sienos vyksta tokie keisti ir baisūs dalykai. Jon daro visus gerus, bet neteisingus sprendimus, nepanašu, jog tai baigsis geruoju.
  Žodžiu, taip. Knyga užtęsta, bet ne tam, kad būtų storesnė, tiesiog taip, akivaizdu, išėjo. Tam ketvirtam ketvirčiui duosiu tvirtą 8 iš 10, per daug nesismulkinant. O pirmus tris ketvirčius deja jau užmiršau.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą