2015 m. kovo 4 d., trečiadienis

Otfried Preusler - Raganiukė

  Otfried Preusler knyga "Raganiukė" (Die Kleine Hexe; "Alma Littera" 2002; ISBN 978-9955-08-161-6; 136p.) yra viena pirmųjų mano atmintyje įstrigusių knygų. Skaityti mane išmokė kai buvau 3-ejų, tad nenuostabu, kad pačios istorijos negalėjau pilnai prisiminti ir skaičiau kaip naują. O ir pačios knygelės žinoma nebeturėjau, bet štai vieną dieną radau ją Pegase, perleistą, tai ir neatsispyriau.
  Istorija visai paprasta, bet su tokiu neblogu posūkiu. Mūsų herojė, Raganiukė, vieną Valpurgijos naktį išsmunka pasišokti su senėmis raganomis, nors ji tam dar per jauna. Čia ją nutveria ne kas kitas kaip jos pačios teta! Ir atitempusi pas Raganų Močią reikalauja teisingumo. Toji pasirodo ne tokia jau ir pikta žiežula, kaip buvo galima tikėtis ir suteikia Raganiukei šansą, nepaisydama kitų raganų raginimų. Jei Raganiukė iki kitų metų taps gera ragana - jai bus ne tik atleista, bet ir leista toliau dalyvauti Valpurgijos Naktyse. Žinoma šluotą iš jos vis vien atima, dėl ko namo ji parsiranda tik po kelių dienų. O dar tas "geros raganos" atvirumas interpretacijoms... Kas ten žino kokia gi toji gera ragana.
  Gera knygelė. Patiko tada, patiko dabar, tai ir duosiu 10-10, nėr ko smulkintis su vaikystės meilėmis. O, ir dar, Preusler parašė ir tą knygą apie Krabatą. Ketinu ir ją paskaityti.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą