2012 m. gruodžio 24 d., pirmadienis

J.K. Rowling - Fantastic Beasts and Where to Find Them


Susigundžiau prisiminti gerus Hario Poterio laikus ir suskaičiau galiausiai kitą J.K. Rowling darbelį ta pačia tema – „Fantastic Beasts and where to find them“ („Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“; „Comic Relief“ 2001; ISBN 0-7475-5466-8; 42p.), anglišką e-versiją kompiuterio ekrane. Nelengva buvo, bet labai verta.
  Knyga išleista kaip „kopija priklausanti Hariui Poteriui ir Ronui Vyzliui, mat jo kopija nuo pernaudojimo subyrėjo“, kas reiškia, kad vaikinų pripeckiojimai taip ir liko puslapiuose, kaip juokingi piešinukai ir dar juokingesnės pastabos. Viena mano mėgiamiaus yra 7psl pagal knygą (pagal e-lapus buvo kur kas toliau, nei 7psl., rods net 29psl.) kur po Chimeros aprašymo vienas jų (greičiausia mūsų raudonplaukis burtininkas) prirašė (ranka) pastabą iš kart po žodžiais, jog Chimerų kiaušiniai negali būti mainomi ar parduodami (dėl žvėries aukščiausio lygio pavojingumo laipsnio), kad tokiu atveju Hagridas matyt vieną greitu laiku įsitaisys (mat draudžiami ir drakonų kiaušiniai, bei juo labiau akromantulai, kurie berniukus gainiojosi antroje knygoje / antrame filme / antrame žaidime). Tokių juokingų mažmožių daug, ir ne vien iš šitų dviejų pusės. Rowling humoro jausmo nestokoja, tad ir pats „autorius“, tas gerb. ponas Newt Scamander vis ką nors mums, žiobarams, juokingo leptelėdavo, tarkim paminėjus elektrą, tuoj pat išnašose nurodoma kur ieškoti paaiškinimų kas po galais ta elektra iš vis yra. Žinoma, kad jau knyga skirta ir žiobarų naudojimui – su informacija nepersistengta. Paminėjus, kad drakono ragai – ypač naudingi magijoje – tuo ir baigiama, kur ir kaip juos naudoti mums matyt neverta žinoti (beje, paaiškinta ir kodėl mes nematom ir nerandam šių magiškų žvėrių), tačiau nepagailėta išvardinti ir trumpai aprašyti visas drakonų veisles. Nemažai gyvūnų atpažins ne tik filmų gerbėjai, bet ir žaidimus žaidę nuo pat pirmojo.
  Taip tad, imant trumpai drūtai, ši magizoologijos enciklopedija buvo tiek smagi skaityti, kad per daug nė nenuvargau, kai teko spoksot į kompiuterio ekraną. Duosiu švarų 10/10, mat tikrai nėr už ką atimt nei balo.