2024 m. kovo 15 d., penktadienis

knygos apžvalga | William Gibson „Mona Lisa Overdrive“ | Driekas 3 (Neuromantas)

Autoriai: William Gibson
Pavadinimas: Mona Lisa Overdrive
Serija: Driekas 3 (Neuromantas)
Žanras: Kiberpankas
Įvertinimas: 4/5 | Goodreads

Pabaigiau William Gibson Drieko trilogiją su knyga „Mona Lisa Overdrive“. Nuvilianti pabaiga, bet pati istorija, bendrai imant, gera. Tas pasaulio statymas, kūrimas, tikrai labai daug duoda. Ypač įdomu vis pastebėti tai iš kur gi išaugo kitos kiberpanko žanro medijos.

Apie Knygą: DI įgavus ne tik sąmonę, bet ir patyrus evoliuciją, tapus bene dievais kiber-erdvėje, logiška buvo pradėti galvoti apie tą kiber-erdvės visatą, kaip apie mūsų fizinės visatos kitą dimensiją. Juk tinklas jungia visą Žemę. O jei manysime, kad ateiviai nebus mažiau pažengę, tai ir jų pasaulį turėt jungti tinklas. Kodėl gi abu, tada, negalėtų susijungti? Ir tęsti, iki Tinklas taps visos Visatos dalimi? Link šių klausimų ir atsakymų į juos, bene netyčia ir artėja knygos protagonistai. Jakudzos dukra, išsiųsta į Londoną, kad būtų apsaugota nuo gaujų karų. Paauglė, kurią chirurgai pavertė kitu žmogumi, ir kiti, tarp jų ir Count Zero. Visų jų realybė ir gyvybės joje priklauso nuo įvykių ir atsiveriančių galimybių tinkle. Nuo kibernetinių dievų palankumo ir tų, kuriems tinklas – tikresnis nei realybė.

Mano Nuomonė: Erzina, kai knygos paraleli istorija, ta tokia vos paminima gija, tampa viso ko pagrindu, nes tada jei kažko nepastebėjai ar nesusekei pradžioje – gali ilgai nesuprasti, kodėl nutiko tai, kas nutiko. Labai nepatiko ir visi veikėjai, įstumti į labai baisias situacijas vardan nieko, net ne siužetui pagilinti. Bet ant kiek ta pagrindinė, kad ir kokia gležna, istorijos gija buvo gera, kad man visa tai nebeimponuoja... Knygą, nepaisant to, kad jos siužetai nėra patys geriausi ir įdomiausi, vis tiek galiu rekomenduoti visiems, mėgstantiems kiberpanko žanrą, nes ant kiek įdomiai vis dar ryškiai matosi, kas iš kokių šaknų išaugo. Kur kiti žanrai dažnai evoliucionuoja ir virsta kažkuo savitu, bene nebesusijusiu su pirmtakais, kiberpankas vis dar turi labai aiškią giją, tiesiai iš pamatų.

Toks labai trapus 4/5, nes veikėjai tikrai labai prastai parašyti, tai jau reikia labai mėgti patį žanrą, kad patiktų visa knyga.

INSTAGRAMKomentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.