2024 m. kovo 9 d., šeštadienis

knygos apžvalga | William Gibson „Count Zero“ | Sprawl 2 (Neuromantas 2 / Driekas 2)

Autoriai: William Gibson
Pavadinimas: Count Zero
Serija: Sprawl / Driekas 2
Žanras: Kiberpankas
Įvertinimas: 4/5 | Goodreads

Po labai ilgo laiko, pagaliau grįžau į Drieką (Sprawl) ir perskaičiau William Gibson Neuromanto tęsinį pavadinimu Count Zero. Tai dabar metas padaryti šios knygos apžvalgą. Turiu labai daug klausimų ir minčių, iš kurių nei viena neverta paminėti. Beje, jei apie kiberpanko žanrą nežinot daugiau, nei Cyberpunk 2077 video žaidimas, tai čia gali būti įdomu, pats žanras kilo iš (daugiau-mažiau) šių knygų ir tikrai pamatysite istorijos paralelių.

Apie Knygą: Technologijomis paremtas nemirtingumas turbūt gundo ne vieną, jei ne visą daugumą, bet pasiekiamas tik tokiems turtingiems, kad jau ir taip į žmones nebėra panašūs. Vienas toks yra pasiryžęs viskam, kad rastų biosoft technologiją, kuri jam padėtų žengti sekantį evoliucijos žingsnį. Bet kol jis medžioja tą gabalėlį uždraustos ir labai geidžiamos technologijos, kiber erdvėje kažkas verda. Sklinda kalbos apie vaiduoklius, dvasias, vaidenimąsi. Baimingi šnabždesiai apie bene dieviškas būtybes ir vis augančią būtinybę tinkle būti ir atsargiems, ir pagarbiems. Kitaip, prisijungę, galite niekada nebeišsijungti...

Mano Nuomonė: Sudėtinga knyga, kur skaitymas virsta darbu, o poreikis sekti mintį, vardus ir įvykius – toks didelis, kad labiau padrikiems smegenims, kaip mano, gali tekti per naujo skaityti ne tik po sakinį, bet ir po visą skyrių. Vidutiniški veikėjai su savo vidutiniškom istorijom irgi gero nepridėjo. Visą įdomiąją istorijos dalį tempė pasaulio statymas. Nes negaliu net apsakyti, koks jis buvo įdomus. Žmonės, praradę žmogiškumą ir būtybės, kurias sukūrėme pagal savo atvaizdą, kurių žmogiškumas tada pranoko mūsiškį iki tokio lygio, jog nebeatskiriame jų nuo dievų. Keli metai po Neuromanto įvykių, siužetas vyksta, kaip pasekmė tada įvykusių dalykų, susiskaldžiusių ir susifragmentavusių DI, kurie tapo kažkuo daugiau. Ir kaip labai viskas keisis toliau, iki atgarsiai ims keisti ir pasaulį už kiber-erdvės.

Duodu 4/5. Knyga tikrai patiks ne visiems, juk ir pats ją supeikiau. Atsiminkit (ypač tie, kuriems patiko per labai), kad visgi tai tik knyga su gera mintimi, o ne kažkoks intelekto ir moralinio išprusimo testas.

INSTAGRAMKomentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.