2024 m. kovo 27 d., trečiadienis

knygos apžvalga: D.S. Crowe „You, Dracula“ | 3

Autoriai: D.S. Crowe
Pavadinimas: You, Dracula
Serija: I, Dracula
Žanras: Istorinė fantastika; Drakula
Įvertinimas: 4/5

Pabaigiau antrą D.S. Crowe Drakulos serijos knygą, pavadinimu „You, Dracula“ (Tu, Drakula). Labai liūdnas tų pačių jau ir taip skausmingų įvykių perpasakojimas. Šį kartą iš moterų aplink Drakulą perspektyvos, tos kuri jį prakeikė, motinos, dviejų žmonų ir t.t.

Apie Knygą: Drakula, prakeiktas nuo gimimo, augo motinos baimėje ir neapykantoje, ko pasėkoje išaugo į žiaurų vyriškį. Neradęs atjautos nei joje, nei Osmanų imperijoje, nebelauktas namuose ir nekęstas abiejų jėga ištekintų žmonų, jis savo istoriją baigė, o jos – tik pradėjo. Kiekviena – palaužta, su savo nuoskaudomis ir savo tiesomis, degančiomis akimis melsdamos jo arba savo mirties, Drakulos gyvenimo moterys, panašu, nė nenujaučia pavojaus. Juk jį tokį kažkas turėjo padaryti. Kažkas, toks pat nemirtingas, kaip ir jis.

Mano Nuomonė: Kartais labai baisėjausi visomis trimis moterimis ir negalėjau suprasti iš kur gi tiek tos neapykantos. Žmonas bent pateisint galiu, o štai jo motinos – nelabai. Drakula, žinoma, toli gražu nėra niekuo dėtas. Tai, taip išeina, kad visi čia – pikti ir žiaurūs. Realiai lyg ir neparodyta, ar tai yra žmogiška yda, ar kažkieno kito žaidimas, tai dabar tikrai labai siaubingai laukiu kitos knygos. Ši parašyta gerai (mano supratimu, jeigu gali nekęsti veikėjų dėl to, kokie jie yra – autorius puikiai atliko savo darbą), minusai tik veiksmų sekos logikos stokai. Kodėl kartais nuo vieno jausmo peršokdavo prie kito, nes net jeigu bus paaiškinta kitoje knygoje: šią, visai netyčia, būtų lengva labai nuvertinti dėl to, ko skaitytojas joje nesuprato (pvz. aš). Bet kita knyga vadinsis „My Dracula“, tai aš jums tiesiog apsakyt negaliu, kaip labai laukiu.

Duodu 4/5. Labai džiaugiuos, kad tiek daug tų Drakulos knygų vis suveša, kas met kokių porą naujų rasti visai nebesunku.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.