2024 m. kovo 30 d., šeštadienis

knygos apžvalga | Daniel Suarez „Delta V“ | 1

Autoriai: Daniel Suarez
Pavadinimas: Delta-V
Serija: Delta-V 1
Žanras: Mokslinė Fantastika
Įvertinimas: 4/5 

Nesu Daniel Suarez knygų fanas, bet jau ne vieną perskaičiau. Delta-V, pirma serijoje, netgi nėra paskutinė mano artimiausiame „perskaityti“ sąraše. Ir vis nes jose vat tiesiog kažkas tokio. Ši, pavyzdžiui, yra istorija apie patį pirmą žmonių išvykimą į tolimą kosmosą, keliems ilgiems metams, su ketinimu pakasinėti asteroidą. Bei viską, kas tokią kelionę ir darbą padarytų įmanomais.

Apie Knygą: Kad jau visi ėmė reikšti pasibaisėjimą net mintimi apie tokį pavojingą planą, kaip žmonių išsiuntimas į kosmosą metų metams, kad kasinėtų asteroidą, kas jau ir Žemėje yra labai pavojingas darbas, viską teko labai gerai paslėpti. Iki, na, tarkime, tie astronautai sugrįš su tiek gero, kad bus išpirktos visos charizmatiškojo biznieriaus nuodėmės. Laikydamasis vos žingsnis nuo bankrutavimo, jis pasiryžęs visus sužaisti taip, kad rizika būtų arba užmiršta, arba taptų antraeile akyse sužibus pinigams. Nuo visuomenės, iki valdžios, iki kolegų. O gal varžovų? Bet kuriuo atveju, dabar jam tereikia laiko. Laiko paruošti įgulą, laivą, kuris atlaikytų kelių metų kelionę su jais, bei viską ko tai kelionei reikia. Su labai daug vilties, kad ten jie ras pakankamai išteklių, kad iš viso grįžtų namo.

Mano Nuomonė: Labai įdomiai susiskaitė. Puikiai perteiktas net dabar, karų metu, taip aiškiai matomas bukas žmonių, ypač įvairių valdžios atstovų, susitelkimas ne ten, kur reikia. Siužetas apima gan ilgą laiko tarpą, bet autorius pademonstravo gebėjimą tame laike sukurti labai dinamišką istoriją, be bereikalingo banterio ar siužeto užpildų. Veikėjai, nors ir nelabai įdomūs, visi buvo labai žmogiški, bene tikri, su savo demonais, praeitim ir ateities vizijom, bei gebėjimu augti ir keistis. Labai padėjo ir absoliučiai neįtikėtini siužeto posūkiai. Visa knyga prasidėjo, kaip vienas dalykas, o baigėsi, kaip kitas. Net ir tie patys veikėjai ir tie patys siekiai nebebuvo tokie patys. Puikiai parašyta, nors man gal ir prailgo, nepaisant visko. Dabar tik va, galvoju, kad norėčiau paskaityti ir antrą...

Stiprus 4/5.

instagramKomentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.