2024 m. vasario 26 d., pirmadienis

knygos apžvalga | Kevin D. Mitnick „The Art of Deception“

Autoriai: Kevin D. Mitnick
Pavadinimas: The Art of Deception
Serija: -
Žanras: Technologijos
Įvertinimas: 5/5 | Goodreads

Seniai domėjausi Kevin D. Mitnick darbais (tarkim, buvau darbų fanas, dėl pačio asmens – nežinau, visi, kam Muskas išliko juokingas net jam nusipirkus Twitter man truputį įtartini), bet, kažkaip, nesusipratau, kad turiu vieną iš jo knygų. Tai va taip puikiai pabaigsiu Skaitau, Kaip Piktadarys Vasarį su „The Art of Deception“ – Apgaulės Menu. Linksma ir baisi.

Apie Knygą: Kaip dažnai keičiate slaptažodį? Ar jis – vienas žodis? Ar turite jį užsirašę? Kokios jūsų darbo slaptažodžių taisyklės? Ar visi jų laikosi? Ar atidarėte tą laišką, nuo nepažystamo siuntėjo? Kas gi galėtų jus kaltinti, atrodė nekaltas, o ir prisegto nieko nebuvo, kur gi žala? Tai, kaip saugiai jaučiatės? Ar esate saugūs? Kas iš viso išlieka saugu, kai patenka į bet kokį tinklą, vidinį ar išorinį? Anot šios knygos, saugumas yra, kaip kova kopiant į įkalnę ir, panašu, kad mes visi, ar bent dauguma, tingim pasisaugoti. Autorius čia pateikia keletą labai įdomių ir netgi linksmų istorijų apie Socialinę Inžineriją, bei duoda patarimų, kaip nuo tokių sukčių apsisaugoti. Galų gale, kas geriau gali patarti apie Socialinę Inžineriją, jei ne vyriškis, kuris išpopuliarino šį terminą savo paties veiksmais?

Mano Nuomonė: Jei kada pagalvojot „ai, kas čia mane hakins, aš – niekas, ir nieko neturiu, niekam čia neįdomu“ – imkit šitą knygą. Jei retai, jei iš vis, keičiat slaptažodį – imkit šitą knygą. Jeigu jūsų slaptažodis – dažnas, juokelis, arba labai specifinis jums – imkit šitą knygą. Jeigu jūsų saugos klausimai turi realius atsakymus, t.y. jei tikrai saugos klausimui naudojat mamos mergautinę pavardę ar geriausio draugo vardą – imkit knygą. Jeigu pykstat, kad puslapis jums nepasako ar neteisingas prisijungimo vardas, ar slaptažodis – imkit knygą. Imkit knygą bet kuriuo atveju, kad žinotumėt, ko ten yra ir nuo ko saugotis tiek namie, tiek darbo vietoje. Norėčiau, kad ši knyga būtų egzistavusi ir išversta prieš kokius du dešimtmečius, būtų sutaupiusi man nervų aiškinant vyresniems giminaičiams, kad tas reklaminis baneris, kur rėkia „TURI VIRUSĄ“ – nereiškia, kad turi virusą, bet, kad beveik garantuotai tokį turėsi, jei paspausi. Linksma, jei truputį ir baisi, gerai parašyta ir labai lengvai skaitosi.

Duodu 5/5, puiki pabaiga Piktadariškam Vasariui.

instagram


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.