2024 m. sausio 30 d., antradienis

knygos apžvalga: Dan Abnett „Horus Rising“ | The Horus Heresy 1

Autoriai: Dan Abnett
Pavadinimas: Horus Rising
Serija: The Horus Heresy 1
Žanras: Warhammer 40k; Mokslinė Fantastika
Įvertinimas: 4/5 | Goodreads

Pradėjau The Horus Heresy (Horo Ereziją), su Dan Abnett knyga „Horus Rising“. Labai gera istorija, nors džiaugiuosi, kad pažintį su Warhammer 40k pradėjau ne nuo čia. Buvo tokių labai.. Keistų scenų. Žiūrėsim, kaip ten bus toliau (nieko negatyvaus, tik... Gal juokingo, sakyčiau).

Apie Knygą: Kas nutinka, kai užkariautojas – užkariauja viską? Ar tada galima prisėsti ir atsipūsti, pasišildyti pergalės vaisių šilumoje? O gal tenka per amžius stebėti savo užnugarį, laukiant peilio ir mąstant iš kur jis atskries? Tokia ta Žmonių Imperatoriaus našta, kurią, baigęs darbą, netikros taikos ir trapios ramybės pavidalu jis perduoda savo „sūnums“, konkrečiai – karvedžiui Horus. Ir, dabar, jam teks ieškoti teisingo kelio tarp absoliučių jų doktrinos skelbiamų tiesų ir augančios nepasitenkinimo, nerimo ir dvejonių atmosferos.

Mano Nuomonė: Militaristinė fantastika labai dažnai turi tą tokį... Šekspyrišką potonį, tai kartais labai smagiai pats sau pasijuokdavau iš keistokų scenų (if you know – you know). Istorija tikrai gera, pilna įdomių vietų, keistų ir baisių pasaulių, dar keistesnių ir baisesnių ateivių ir pačių keisčiausių žmonių iš kurių absoliučiai visi bando gyventi ir išgyventi nenukritę nuo ten, kur juos pastatė jų imperatorius (kartelė labai aukšta ir, kaip minėjau ankščiau – absoliuti, be vietos interpretuoti ar lenkti tiesas). Puikiai pamažėle apie skaitytoją statoma labai unikali visata. Daug įdomių veikėjų, nors dar neišdirbtų, bet jau matosi, kad šitų vardų nepamiršiu taip greit, kaip daugelio kitų veikalų. Nemeluosiu, tikėjausi ne to, maloniai nustebino tais pilko totalitarizmo tonais, pramaišiui su juokais, kur kartais gal ne tiek juokinga buvo, kad va, pasakė juoką, kiek pats faktas, kad va, pasakė juoką, šitas. Knygos geros ir vertos apsiimti. Tiktų ir tiems, kas mėgsta mokslinę fantastiką, bet ne tą mokslinę tos fantastikos dalį. Neliko vietos ten kažkokiems fizikos dėsniams aiškinti, kai reikia nusakyti, kokią žalą padarė benzininis-pjūklas-kardas.

Stiprus 4/5, labai.

instagramKomentarų nėra:

Rašyti komentarą