2022 m. gruodžio 7 d., trečiadienis

Dracember | Bram Stoker'io Drakulos kolekcija

Turiu nedidukę, bet vis augančią Bram Stoker'io Drakulos kolekciją. Renku ir visas kitas knygas su Drakula, kaip pagrindiniu veikėju jose, bet tiesiog "Drakula", t.y. skirtingi tos pačios knygos leidimai, greičiausia yra keisčiau, nei pasikartojantis veikėjas.

Pirmiausia tai, mano absoliuti laimė, Drakula gauta iš draugų, kurie gyvena ar yra svetur. Svajonė - pačiam keliaujant parsivežti po Drakulą, kaip suvenyrą, vietoj visokių magnetukų ar kitokių čačkių (nors prieš jas nieko neturiu, no shade). Šiuo metu, pernai ir ankščiau, gimtadieniui dovanų gautos, tokios va, puošia lentynas: vengriška, rusiška, bulgariška ir vokiška kopijos. Tos su... reputacija, gautos prieš Rusijai užpuolant Ukrainą.


Toliau, angliškos kopijos. Tik viena iš jų - be istorijos. Kitos gi atėjo, kaip iš niekur, o raudona - dovanota tų pačių draugų, kurie atidavė savo vokišką kopiją. Ją, tiesa, reikėjo geriau prižiūrėti, nes sausėja ta atseit oda ir trupa, bet nepagalvojau sutepti knygos viršelio. Nesvarbu, vis tiek graži, o patogumas - neprilygstamas. Ne per didelė, minkšta visa, juodais lapų krašteliais, grožis tiesiog.


Na ir žinoma, lietuviškos. Trūksta tik naujausios, Nieko Rimto išleistos kopijos (jei kas norit padovanot - rašykit, gimtadienis bus Gruodžio 14d). Šios man labai patinka jau vien dėl to, kad vis gražėjo. Taip tiesiog, viena paskui kitą - geresnė ir gražesnė.


Ar patys kolekcionuojat kokias nors knygas? Ar gal esat iš tų, kurie nesirinkdami kolekcionuoja visas įmanomas knygas? Ar turit mėgstamiausią viršelių formatą?

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.