2022 m. birželio 17 d., penktadienis

knygos apžvalga | Bill Browder "Red Notice"

Autoriai: Bill Browder
Pavadinimas: Red Notice
Serija: -
Žanras: Politika; Nusikaltimai
Psl.: 380
Įvertinimas: 5/5 | Goodreads

Bill Browder knyga "Red Notice" galimai buvo labiausiai įtraukianti iš visų, kurias perskaičiau apie, panašu, iki šiol Sovietinę Rusiją, nuo jos įsiveržimo į Ukrainą. Ir nors skaityti apie visokias ten finansų rinkas gal ir neatrodo aktualu, bet autorius labai gerai perkando Rusišką korupciją iki tokio lygio, jog paminėjo, kad jiems, paprastai, šituose pavojinguose žaidimuose reikia leisti "save face", t.y. neprarasti orumo įvaizdžio, net jei jie yra agresoriai. Skamba labai girdėtai, a?

Apie Knygą: Autorius pasakoja tikrą, nors nerealiai skambančią istoriją apie negailestingą ir intensyvią finansų rinką, įskaitant ir korupciją joje. Nuo Amerikos iki Didžiosios Britanijos, o tada nuo Rytų Europos iki tada dar šviežiai savo rinką atvėrusios Rusijos, kur prisirpusios įmonės tik ir laukė nuskinamos. Ir taip iki pat jis kaktomuša susidūrė su Oligarchais, kurie mieliau rinkosi patys prarasti pinigus, nei leisti uždirbti konkurentui... Ir kuriems autorius nė neplanavo nusileisti. Nuo čia istorija tampa tragedija, apie dar baisesnę teisėsaugos korupciją, kankinimus, mirtį ir kovą dėl teisingumo trupinių.

Mano Nuomonė: Labai įdomi knyga tiek ir ta dalis apie be gėdos (ar atsiprašymų) papasakotą darbą finansų rinkoje, tiek ir viskas apie Rusijos teisėsaugos ir valdžios veiklą (ar veiklos stoką). Buvo labai įdomu, nes visi tie čiuptuvai čiuptuvėliai, pasirodo, labai jau toli siekė iki Bill Browder pradėjo viską tempti į viešumą. Ir dabar dar turbūt toli siekia, bet bent vienas kitas hidros nagas buvo nukirstas.

Gera knyga, 5/5.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą