2020 m. birželio 12 d., penktadienis

knygos apžvalga | Seth Grahame-Smith "Abraomas Linkolnas: Vampyrų Medžiotojas" | 1

Autoriai: Seth Grahame-Smith
Pavadinimas: Abraomas Linkolnas: Vampyrų Medžiotojas
Serija: Abraham Lincoln: Vampire Hunter 1
Žanras: Istorinė Fikcija; Vampyrai
Psl.: 336
Įvertinimas: 4/5 | Goodreads

Tekę skaityti Seth Grahame-Smith knygą "Puikybė, Prietarai ir Zombiai", kuri man deja - ne itin patiko. Visai neseniai, gal tik porą metų atgal, sužinojau jog tas tikrai neblogas filmas "Abraomas Linkolnas: Vampyrų Medžiotojas" irgi paremtas šio autoriaus knyga. Tad teko ją pasiimti paskaityti, nu nes kaip gi kitaip...

Apie Knygą: Rašymą apleidęs autorius, dirbantis vienoje tų parduotuvių, kur galima rasti visko, vieną vakarą iš savo keisto ir paslaptingo kliento gauną dar keistesnę dovaną: ryšulį užrašų, dienoraščių. Kurie, panašu, priklausė ne kam kitam, kaip 16-am Jungtinių Valstijų prezidentui, Abraomui Linkolnui. Jį visi žinome, kaip žmogų, kuris pagaliau uždraudė vergiją. Bet ko nežinojome nei mes, nei autorius tai, kad jis dar buvo ir vienas geriausių vampyrų medžiotojų Amerikoje.

Mano Nuomonė: Knyga, kaip alternatyvi istorija, yra rimta. Vampyrų žudynės ir medžioklė greit tampa net labai brutaliomis ir gniaužiančiomis kvapą. Ir parašyta knyga gan solidžiai, nepersistengiant, bet nepaliekant skylių. O visgi kažko joje taip labai trūksta. Ar gal tos kasdienybės buvo per daug, ko pasekoje veiksmo su vampyrais pasirodė - mažai. Kas keisčiausia tai, kad pirma knygos pusė buvo kur kas geresnė, nei antroji. Dažniausia juk būna atvirkščiai.

Panašiai, kaip su Dacre Stoker "Something in the Blood" fikcine, bet faktais paremta Bram Stoker biografija, taip ir čia - skaitant reikia nusiteikti biografijai, tokiai gan detaliai kur nebūtina ir per mažai detaliai kur būtų buvę įdomu. Duodu tokį vidutinį 4/5. Siūlau gal pirmiau žiūrėti filmą, tada spręsti ar norite tai skaityti.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą