2017 m. spalio 1 d., sekmadienis

Seth Grahame-Smith - Puikybė ir Prietarai ir Zombiai

Tikrai nesitikėjau tokios knygos pataikyti perskaityti, kaip tik Spalio 1-ai dienai, Halloween'o, Samhain'o mėnesiui, bet štai, kaip puikiai gavosi. Seth Grahame-Smith knyga "Pride and Prejudice and Zombies" (Puikybė, Prietarai ir Zombiai; ISBN 1594743347; 320p.; Goodreads) jau seniai gulėjo mano "perskaityti" sąraše, ir prisiminiau ją tik dėka tų knygų parduotuvių skilčių, kur "rekomenduojama tau". Knyga nebloga, linksma, bet vis galvoju, turbūt ji dar geresnė, jei esi perskaitęs Jane Austen knygą Puikybė ir Prietarai... Jei kas skaitė jas abi - parašykit man.

Zombių maras kamuoją vargšę Angliją. Mirusieji nebesiilsi. Jie lipa iš savo grabų ir ieško sultingų smegenų. To pasekoje visa Anglija yra priversta transformuotis. Jei ankščiau savo klasę ir vertę galėjai parodyti, tarkim, mokėdamas gražiai siuvinėti, ar turėdamas žymų muzikos mokytoją, tai dabar tavo vertė skamba dainose apie zombių žudynes. Klasė ir vertė yra turėti rimtą dodžą treniruotis rytuose išmoktų kovos menų. Klasė ir vertė yra turėti nindzių saugumui palaikyti, gera katana, fiziniai sugebėjimai, ginklų valdymas. Bet net tokios mirtinos Benetų šeimos merginos, atitinkančios visus aukštuomenės reikalavimus, tebesvajoja gerai ištekėti.

Smagu skaityti apie skraidančias galūnes, degančius zombius, išpuolius, kai visa tai riebiai pertepta Rytietiškais kovos menais, katanomis, ir angliškais juosmenimis, įspraustais į korsetus, su juoda Earl Grey arbata pusryčiams. Merginos, tarp zombių ordų dairosi sau kokio nors karininko, ar šiaip gero vyro, mat juk tai ir yra viso gyvenimo tikslas.

Tai nėra siaubo knyga, tikrai neliksit nemiegoję. Ji - juokinga, ir pašiepianti, smagi paskaityti, ir lengva pamiršti kitą dieną. Deja, to pasekoje ji nėra ir labai įdomi. Galiu duoti tik 6/10, bet parekomenduoti vis tiek galiu, nes, tikrai, čia nėra ko, viens du ir perskaityta.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą