2018 m. birželio 26 d., antradienis

Martynas Starkus "Įstrigę Centrinėje Amerikoje"

Autorius: Martynas Starkus
Pavadinimas: Įstrigę Centrinėje Amerikoje
Serija: -
Žanrai: Kelionės
Psl.: 312
5/5 | Goodreads

Martyno Starkaus knygą "Įstrigę Centrinėje Amerikoje", jei gerai pamenu, nusipirkau po jų nuostabaus pasirodymo, kur prisijuokiau iki ašarų ir su drauge vis dar randam kur pritaikyt iš ten prisimintus juokelius. Knygą skaičiau lėtai, nes skaitėsi lengvai ir buvo labai įdomi, tad norėjau pasimėgauti. Bet visos knygos baigiasi.

Tai knyga apie kelionę gendančiu automobilio po Centrinę Ameriką, Meksikos kraštus, žemiau Valstijų. Vytaras su Martynu ir po Majų gyvenvietes pasivaikščiojo, tuščias ir gan dažnas, ir su vietiniais pažindinosi, o Vytaras žinoma ir gamino. Šen ten ir pakovoti teko, kitur - kailį pasaugoti, mat tai nėra saugiausia pasaulyje vieta. Čia, kaip dažnai nutinka skurdesnėse šalyse, žmonės arba palaimingai džiaugiasi tuo mažu, ką turi, arba pasuka nusikalstamu keliu. Gaujos, neslepiami ginklai ir net atviri pasiūlymai padirbėti mulais (narkotikų pervežėjais). Vietinių įspėjimai ir kartais net nejuokinga Martyno drąsa kalbinant šiurpokus individus šios nuostabios vietovės širdyje.

Bet tai tik dalis istorijos. Kita dalis susideda iš Veronikos, jų automobilio, gedimų ir nesklandumų, bei dėl jų kilusių nuotykių, pažinčių. Rimtai, kartais net juokinga būdavo, kaip puslapis po puslapio ten jie gedo, taisė, ieškojo kur taisyti ir taip toliau. Martyno sarkazmas liejosi per kiekvieną sakinį.

Žodžiu, norintiems lengvo ir įdomaus pasiskaitymo, čia jau tikrai gera pradžia. Iš manęs 5/5

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą