2018 m. birželio 22 d., penktadienis

Roger Hobbs "Ghostman" | Jack White 1

Roger Hobbs knygą "Ghostman" (Jack White 1; ISBN 0552169161; 400p.; Goodreads) pasiėmiau visai netyčia. Tiesiog norėjau pailsėti ir paskaityti ką nors iš mažiau sau įprastų žanrų. Jau seniai nebuvo taip aklai nuskilę. Knyga apie heistus ir parašyta - labai gerai.

Herojus vardo neturi. Jis - vaiduoklis. Tokio tipo nusikaltėlis, galintis išnykti minioje ir tapti kitu žmogumi, kitur. Bet čia mes galime jį vadinti Džeku. Mat tai buvo vienintelis vardas, kurį žinojo jo senasis bosas. bosas, kuris prieš kelis metus jam, Džekui, ir keliems kitiems jo bendrams pateikė neįtikėtiną apiplėšimo planą, kuris kelioms minutėms juos visus padarė keliais milijonais turtingesnius. Kelioms minutėms, mat nors planas buvo tobulas ir ėjosi puikiai, Džekas padarė klaidą. Ir už tą klaidą jie sumokėjo viskuo. Vieni - gyvybėmis, kiti - pinigais. Tik, Džekas mokėti dar nebaigė, tad ir sulaukė skambučio iš to genialaus nusikaltėlio. Kažkas, greičiausia kita gauja, perėmė jų vagystę ir visus išžudė. Gyvas liko tik vienas ir jis, laimė, turėjo proto sprukti su visais pinigais. Dabar Džekas turi jį surasti, įtikinti, jog bosas tikrai nepyksta ir jo nekaltina, bei grąžinti pinigus iki jie tapo beverčiais.

Daug niuansų verčia Džeką gerokai paprakaituoti. Visų pirma, tai kokia gauja imtųsi plėšti kitą? Net tarp vagių esama garbės, juk vieni be kitų jie tiesiog neišgyventų. Antra, akivaizdu, jog plėšikų plėšikai žinojo, kas vyksta, tad kam iš viso vogti tą krovinį? Kazino skirti pinigai, jei per tam tikrą laiką nepatenka į rinką, yra tiesiog nurašomi ir tampa tokiais pat menkaverčiais, kaip ir popierius, ant kurio yra spausdinami tie banknotai. Iki nurašymo liko apie 48 valandas, tad Džekui tenka paskubėti ir negalvoti apie trečią niuansą: kam tų pinigų, kuriuos taip lengva atsekti, reikėjo jo buvusiam bosui?

Knyga labai įdomi. Džekas yra vienas tų protingų nusikaltėlių, kur geba žongliruoti mintimis ir viską dėstyti taip, kad suprastų klausantieji. Jo bosas - netgi dar gudresnis, mat jo planai - ohoho kokie. Jau vien iš to knygą buvo galima parašyti. Tad šiai tikrai duodu 5/5 ir labai viliuosi rasti tokių knygų dar. Yra ir antra, tik pirma man reikia sužinoti, ar ją irgi pasakoja Džekas, mat jei istorija vyksta iš jo buvusios kolegės perspektyvos, tai nežinau, ar labai jau noriu.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą