2018 m. birželio 29 d., penktadienis

John Burdett "The Godfather of Kathmandu" | Sonchai Jitpleecheep 4

Autorius: John Burdett
Pavadinimas: The Godfather of Kathmandu
Serija: Sonchai Jitpleecheep 4
Žanrai: Nusikaltimai, Trileris
Psl.: 384p.;
Įvertinimas: 3/5 | Goodreads

Ar yra tekę skaityti knygą du kartus, nes iki baigėt - pamiršot apie ką ji? Tokia man buvo John Burdett knyga "The Godfather of Kathmandu", ketvirta Sončajaus serijoje ir, kaip matau, mums neišversta. Knyga tikrai nebuvo bloga, bet trečia gan gerai užbaigia seriją, jei toliau nebesinori skaityti, tad leidyklos sprendimas yra gan suprantamas ir, bent šį kartą, pateisinamas.

Sončajus padarė baisią klaidą. Savo bosui jis gavo Krikštatėvio filmus, kas ir pradėjo grandininę nesėkmių reakciją. Bosas privertė jį tapti jo patarėju. Į tai įtraukė tiek jo motiną, tiek ir žmoną, kurios, išgirdę apie naują algą, suskubo Sončajų prispausti imtis darbo: juk sūnus galės eiti į geriausią mokyklą, nereikės bijoti, jog taps narkotikų dealeriu. Tai, kas čia blogo, paklausite? Sončajaus karma. Viskas prasidėjo nuo to, jog jo sūnus, jo mylimo draugo ir partnerio reinkarnacija, nusprendė, jog pasaulis vis dar per daug korumpuotas ir jam čia nepatinka, tad nusižudė. Žmona, graužiama kaltės, kam pastūmėjo Sončajų imtis to darbo ir užtraukė jiems tokią karmą - pabėgo į vienuolyną. Jo FTB partnerė Amerikoje irgi atrodo nusivylusi jo naujomis pareigomis, tad šį kartą į pagalbą neskubės, o pagalbos jam tikrai reikėtų. Bendradarbis, kuriam jis nori atiduoti bylą - vis siunta, jog bosas visada mieliau darbus perduoda Sončajui, ir, kad Sončajus visada randa įkalčius greičiau už jį. Nepadeda net tai, kad tuos įkalčius Sončajus tuoj pat perduoda jam, o ne eina pasigirti bosui. Vienintelė paguoda irgi - nelabai guodžianti. Tai Lamos statusą pasiekęs vienuolis, kurio Sončajus priprašė padėti pasiekti dvasios ramybę. Tik tiek, jog šis vienuolis turi 14 milijonų vertės sandorį su Sončajaus bosu, narkotikų formoje.

Tuo tarpu, kai tiek dalykų verda širdy ir galvoj, dar tenka ir tą nelemtą bylą narplioti, mat kolega - dvasinis skurdžius, nesugebantis pastebėti po nosimi gulinčių įkalčių. Garsus filmų režisierius rastas nužudytas, su atvira kaukole ir išvalgytais smegenimis. Jį Bankoke visi mylėjo, baro merginos jį gražiai apibūdina, kaip geranorišką, mylintį, bet priklausomybę nuo sekso turintį užsienietį. Anot jų, jis ieškojo ko nors labiau pašėlusio ir iki mirties bent kelias savaites jų nelankė, tad tikrai turėjo meilužę kažkur ten, kitur, kur gal būt jį ir nužudė.

Istorija veikia tarsi per tris skirtingas gijas, iš kurių Sončajaus istorija ir vėl pati neįdomiausia. Jis - labai keistas herojus ir tai turbūt vienintelis jo pliusas. Šį kartą kur kas įdomiau buvo skaityti apie jo bosą ir tą pamišėlį vienuolį. 3/5

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą