2017 m. rugpjūčio 18 d., penktadienis

Mackenzi Lee - The Gentleman's Guide to Vice and Virtue [1]

Laukiau Mackenzi Lee knygos "The Gentleman's Guide to Vice and Virtue" (ISBN 0062382802; 513p.; Goodreads) dar prieš jau pasirodant. Retai taip būna su knygomis, kurios nėra antra, ar trečia serijoje. Laimė, nenusivyliau, ši buvo tikrai puiki.

Henry Montague - žavus ir gražus vaikinas, gan pasiturinčios šeimos įpėdinis, sūnus tėvo, kuris jo... nekenčia. Henry išmetė iš geros mokyklos už sukeltas muštynes. Jis duodasi su viskuo, kas turi dvi kojas, moterimis ir vyrais! Retai, kada jį galima išvysti blaivų. Ir jis nerodo jokio noro valdyti šeimos turtą. Tad tėvas Montague užsibrėžia paskutinį kartą pamėginti sūnų paklydėli atvesti į doros kelią. Jis išsiunčia vaikiną kelionei aplink Europą su labai gerbtinu ir griežtu palydovu, ritiniu taisyklių, kurias Henry sulaužius - jis neteks visų teisių į šeimos turtą, jo seserimi, ir geriausiu draugu. Kurį Henris paslapčiomis įsimylėjęs...

Kelionė prasideda beveik nuobodžiai. Viskas vyksta pagal planą. Jų palydovas neleidžia jiems gerti, neleidžia valkiotis, ir žiūri, kad Montague sesuo - nekištų nosies į jokius mokslus, mat moterims taip nepridera. Vėliau Henris beveik ilgisi tų paprastų dienų. Mat neužilgo kelionėje pasipila nelaukti nuotykiai. Juos užpuola banditai, tada dar ir piratai... Ir vis per tą kvailą dėžutę, kurią Henris įsimetė kišenėn juoko dėlei.

Knyga skaitosi labai lengvai, pilna smagių nutikimų, ir juokingų vidinių Henrio monologų. Jis linkęs viską tiek apgalvoti, jog galiausia įsikimba pačių baisiausių įmanomų scenarijų. Duodu knygai 10 / 10, buvo labai malonu paskaityti kažką tokio lengvo!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą