2017 m. rugpjūčio 16 d., trečiadienis

Dr. Bill Bass - Beyond the Body Farm

Ar kada teko girdėti, apie Kūnų Fermą? Jei žiūrėjot serialą Kaulai, tai turbūt girdėjot. Šią knygą, "Beyond the Body Farm" parašė Dr. Bill Bass (ISBN 0060875291p.; 282p.; Goodreads), žmogus, sukūręs tą kūnų fermą.

Kūnų Ferma yra tokia vieta, kur, paaukoję savo kūną mokslui gali atsidurti, na, turbūt bet kas. Ten tuos kūnus laiko įvairiomis sąlygomis, tam, kad sužinotų, kaip jose vyksta irimo procesas. Kam to reikia? Bill Bass labai puikiai visa tai iliustruoja papasakodamas apie keletą tirtų bylų, kur viską pakeitė smulkmenos kauluose. Pagal išsipūtimą, lervas, žymes ant kaulų, ir panašiai, galima daug pasakyti apie mirties vietą, pomirtinę vietą, ir netgi mirties priežastį.

Daktaras Bill Bass labai smagiai papasakojo ir apie skirtumus tarp serialų ir realybės, labiausia pabrėždamas laiko faktorių: DNR tyrimų tikėtis tą pačią dieną yra bene juokinga, ką jau ten kalbėti apie 45 serialo minutes. Tačiau pačių serialų jis labai nepeikia, mat jie bent jau išmokė žmones, kaip elgtis, radus kūną, t.y. - prie nieko nelysti, mat tai - galima nusikaltimo vieta, ir nevalia nieko ten judinti iki pasirodys ekspertai.

Knyga tikrai labai įdomi, tad kas mokat angliškai, ir mėgot CSI ar Kaulus, tikrai labai rekomenduoju. Aš jai irgi duodu rimtą 10/10, nors skaičiau labai ilgai. Tiesiog reikėjo daug pasižymėti.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą