2015 m. rugpjūčio 26 d., trečiadienis

Robert Louis Stevenson - The Story of a Lie

  Tai viena iš tų istorijų, kurių eigą žinome jau po pirmų dviejų skyrių. Drama šeimoje, išsižadėjimai ir priėmimai atgal po labai ilgų atsiprašymų, meilės dramos, "tu manęs nebemyli", liga kuri vos nepribaigia vieno, kito ar kelių iš karto. Ir retais atvejais - pabaiga, kurioje visi gyvi ir laimingi. Tokio tipo yra Robert Louis Stevenson trumpa knygelė "The Story of a Lie" (Melo Istorija; ISBN 1843911817; 124p.; Goodreads), bet teigti, kad iššvaisčiau laiką irgi negaliu.
  Mūsų herojus, Dikas Nasbis (Dick Naseby) Paryžiuje susiduria su tapytoju, pasižyminčiu itin nedideliu talentu. Būdamas smalsus, Dikas pasiduoda pagundai pažinti šį vištas peckiojantį tapytoją, ir tą vieną vakarą pildo visas jo užgaidas, ar tai būtų cigarai, ar vakarienė prabangiausioje Paryžiaus vietoje. Patenkinęs smalsumą, supratęs jog šis žmogus tėra kempinė, parazitas gyvenantis iš kitų žmonių malonės, Dikas išvyksta namo, į Angliją. Ir čia susiduria su pačia tobuliausia mergina, kokią tik galėjo įsivaizduoti, sėdinčia ir paišančia. Taip, ji tapytojo, pravardžiuojamo Admirolu, dukra. Kupina vilčių ir svajonių apie tėvą kurio beveik ar visai nepažįsta.
  Kaip ir sakiau, tai - eilinė istorija. Eilinei istorijai duoti daugiau nei 5/10 negaliu, bet manau, jog laiko irgi neiššvaisčiau. Jau vien ta Džentelmeniškoji Anglų kalba buvo verta paskaityti. Tiek daug pompastikos ir "sere" tą, bei "sere" aną.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą