2015 m. gegužės 18 d., pirmadienis

Chuck Palahniuk - Nematomi Monstrai

  Trečia mano perskaityta Chuck Palahniuk knyga. Ir atrodo, kuo tolyn, tuo jos tamsesnės. Kovos Klubas, lyginant su knyga "Nematomi Monstrai" (Invisible Monsters; "Kitos Knygos" 2010; ISBN 978-609-427-023-9; 229p.) buvo pasakos vaikams. Čia gi sužinojau daugiau nei norėjau, apie operacijas ir keistus seksualinius pomėgius. Baisiausia buvo ta vieta apie žandikaulio atstatymo operaciją, kur ant kaklo mėnesį ar daugiau tabaluotu gyvos odos atraižos... brr. Bet ei, buvo verta paskaityti.
  Turime modelį, gražuolę merginą. Ją - pašovė ir nuplėšė žandikaulį. Turime jos brolį, neblogą vaikiną. Tėvai jį išmetė iš namų dėl jo seksualinės orientacijos, ko pasekoje jis mirė. Turime Evi, jos stambių kaulų draugę, agresyviai besiveržusią modeliauti. Nelabai jai sekės, tiesa. Ir turime jos vaikiną, policininką-detektyvą, kuris gaudė iškrypėlius apsimesdamas vienu iš jų. Visos šios istorijos - tikros, bet jau mirusios. Nei vienas iš jų nebėra tuo, kuo buvo. Visi jie - melas, pilnas nuoskaudų, nusivylimo ir neapykantos, kuri vieną dieną juos visus iš naujo sutraukia draugėn. Tik vieniems kitus atpažinti darosi vis sunkiau, tiek pokyčių, tiek operacijų, tiek traumų, vaistų, narkotikų...
  Apačioje pridedu oficialų knygos aprašymą, mat nebežinau, kaip paaiškinti tai, ką perskaičiau. Sakyčiau, jog tai buvo tikrai neprastas detektyvas, toks kur viena vedė prie kito, užuominos mėtėsi, bet į akis nelindo. Buvo bjauru ir smagu! Duosiu stiprų 8/10, mat visgi įsivažiuoti buvo sunku, o kai kurių dalykų įsivaizduoti tikrai nenorėjau, bet detalūs aprašymai - brukte įbruko tai galvon.


Ji – populiari manekenė, kurios gyvenimą aukštyn kojom apverčia nelaimingas atsitikimas. Iš dėmesio nestokojančios gražuolės ji virsta negalinčia kalbėti pabaisa, kuriai ne kiekvienas turi drąsos pažvelgti į akis. Sunkiausiu metu jos gyvenime pasirodo Brendi Aleksander, super megakaralienė, laukianti lyties keitimo operacijos. Ji išmokys pabaisą, kad kuriant save iš naujo reikia ištrinti praeitį ir susikurti kai ką geriau. Ir kad išsigelbėjimas slypi ten, kur mažiausiai norėtum jo ieškoti.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą