2013 m. balandžio 28 d., sekmadienis

Jorge Luis Borges - Pramanytų Būtybių Knyga

  Net nežinau ar man čia po "Metro 2033" kartėle pakilo (o beje, buvo labai sunku įsivažiuoti į BET KOKĮ skaitymą, tad sakyčiau, labai jau neblogos buvo knygos), ar tikrai ši Jorge Luis Borges "Pramanytų Būtybių Knyga" (El Libro De Los Seres Imaginarios; ISBN 978-9986-36-559-1; ) tokia neįdomi. Greičiausia, nei viena, nei kita. Greičiausia gi, tiesiog per daug mitologijos tema Vikipedijos lapų išverčiau.
  Knyga, kaip ir pavadinimas skelbia - apie pramanytas būtybes. Nė nesuvokiu, kokie kriterijai leido kokią būtybę ten patalpinti, mat buvo ir padarų iš knygų, ir iš mitų. Bet tai dar būtų nieko. Problema buvo tame, dėl ko autoriaus ar autorių negaliu kaltinti, mat įžangos aiškiai skelbia, kad tekstai turėtų būti papildomi, pataisomi ir taip toliau. O juose labai trūko nuoseklumo. Nuo vieno prie kito dalyko šokinėjama taip mikliai, kad vietomis jau sekantis sakinys toj pačioj pastraipoj - išmušdavo iš vėžių. Kitą syk į lankas taip giliai nueinama, kad skaitei apie ten kokį keturgalvį, tau papasakojo apie dar kažką, nežinia kaip susijusį su juo, tada po dešimties lapų, pataikęs į reikiamą skyrių skaitai ir tekstas - jau žinomas. O kodėl žinomas? Nes tau tai jau papasakojo, kai pasakojo apie keturgalvį. Nei šis nei tas. Apie vienus dar gi - trys lapai, kitiem ir trijų sakinių vos pakako. Ir nors iš esmės tai tikrai būtų labai įdomi knyga, mat joje gan daug visokiausių padarų - matyt tikrai, gyvenam Vikipedijos laikais ir nieks mums nebesiteiks papildyti teksto ir pavaišinti storu bestiaru.
  Už idėją duočiau, kad ir visus dešimt, bet gi už tai ką perskaičiau tegaliu duot 4/10... Nors, teisybę pasakius, nesigailiu nė valandėlės skaitymo.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą