2024 m. kovo 3 d., sekmadienis

knygos apžvalga | Robert C. Martin „Clean Code“

Autoriai: Robert C. Martin
Pavadinimas: Clean Code
Serija: -
Žanras: Programavimas; Technologijos
Įvertinimas: 4/5 | Goodreads

Pradėjau Kiber-Kovą su šiek tiek teorijos apie tvarkingą kodo rašymą su Robert C. Martin knyga „Clean Code“ (Švarus Kodas). Puiki rekomendacija, knyga gan neblogai apibrėžia pagrindines praktikas kodo rašyme, kaip palaikyti tvarką ir leisti kodui augti jo neapsunkinant. Verta paskaityti, net jei ne viskas bus pritaikoma realiame darbe.

Apie Knygą: Ar kada teko skaitant kodą pastebėti konteksto nesuteikiančius komentarus? O gal girdėjot tą tik pusiau anekdotą, apie atrodytų ten nepriklausančio kodo gabaliuką ir prašymą jo neištrinti, nes tik taip veikia? Knyga suprantamai ir sklandžiai paaiškina, kaip netapti tuo programuotoju. Kaip rašyti kodą aiškiai, taip, kad būtų galima ne tik pataisyti, bet ir patobulinti. Taip, kad jį suprastų ir jūsų dabartinės kolegos ir tie, kurie prie projekto dirbs po jūsų. Verta paskaityti tiek naujiems srities atstovams, tiek ir senbuviams, kuriems kartais labai sunku išlysti iš įpročių.

Mano Nuomonė: Nors autorius prigraso, kad arba tikrai gerai sugersit informaciją, arba tai tebus tik dar viena smagi saviugdos knygelė apie kodą, knyga tikrai nėra tokia baisi, kokia gali pasirodyti iš tokios įžangos. Idėjos – paprastos ir logiškos, lengvai suprantamos ir panaudojamos. Ne visos, žinoma, priklausys nuo komandos, kurioje dirbate ir kitų faktorių. Kitos gal ir iš vis niekad nepadės, nes tam tikri „čia nereikia, nes ir taip visiem aišku“ labai jau pervertina kalbos ir matmenų universalumą ( „bendrą suvokimą“ išugdo aplinka, ko pasėkoje tai, kas savaime suvokiama man, nebūtinai bus jums ir atvirkščiai). Kad ir kaip ten bebūtų, labai verta paskaityti, o tada gal aptarti darbo principus su kolegomis.

Stiprus 4/5.

Instagram



Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.