2024 m. vasario 11 d., sekmadienis

knygos apžvalga | Mario Puzo „The Family“

Autoriai: Mario Puzo
Pavadinimas: The Family
Serija: -
Žanras: Istorinė, Grožinė
Įvertinimas: 5-5 | Goodreads

Mario Puzo, nepaneigiamai, buvo puikus rašytojas. O, kad jau specializavosi nusikaltimuose, sumečiau, kad reikia ko nors ir „Skaitau, kaip Piktadarys“ mėnesiui. Kažkur dulkėtuose lentynų užkampiuose radau „The Family“, apie vieną didingiausių Italijos istorijos nusikalstamų šeimų: Bordžijas.

Apie Knygą: Būti karaliumi, tai turėti visišką galią. Bet, kad karaliumi būti, turi gimti į aukštuomenės šeimą, karalių šeimą. O ir tada, kas tas karalius Dievui? Rodrigo Borgia, tam tikra prasme, puikiai tarnauja Dievui. Skleidžia jo žodį, gelbsti sielas ir taip toliau. O jeigu ši tarnystė padeda ir jo šeimai tai, na, tokia jau ta Dievo valia, ar ne? Ar bent taip jis pats sau teigia, kas kart, kai tenka palenkti ir pakreipti taisykles, kad jo vaikai būtų tokie pat laimingi ir saugūs, koks jaučiasi jis. Galų gale, juk būti Popiežiumi, tai būti nekvestionuojamam, mat tokia tad ta Dievo Valia ir jos išraiška, ar ne?...

Mano Nuomonė: Tamsus istorinis romanas, labai įdomus ir puikiai parašytas. Mario Puzo ir Carol Gino įkvėpė gyvybę į sausokus faktus, labai gerai skaitėsi. Ir veikėjai gerai parašyti, ir siužetas – labai nuoseklus, manau patiktų tiek grožinės literatūros, tiek istorijos mylėtojams. Norėčiau tik, kad nebūtų taip ryškiai, nors ir ne detaliai, aprašęs visokių ten santuokos sutvirtinimų. Galėjau ir be to laimingai gyventi, ačiū.

Verta paskaityti, 5/5.

instagramKomentarų nėra:

Rašyti komentarą