2024 m. sausio 24 d., trečiadienis

knygos apžvalga | H.P. Lovecraft "Cool Air"

Autoriai: H.P. Lovecraft
Pavadinimas: Cool Air
Serija: -
Žanras: Siaubo, Mokslinė Fantastika
Įvertinimas: 4/5 | Goodreads

Kad šiek tiek pailsėt nuo plytų storio knygų, atsidariau H.P. Lovecraft kolekciją. Nebuvo jis pavyzdingas ar geras žmogus, bet, laimė, jo darbai jau neberemia jokių iškreiptų įsitikinimų. Tai va, pirmoji čia buvo Cool Air (Vėsus Oras), tokia vos skyriaus ilgio ir geresnė, nei tikėjausi.

Apie Knygą: Jo atsiskyrėlis kaimynas tokiu nematomu ir būtų likęs, jei ne per lubas lašėti pradėjęs amoniakas. Tenorėjęs, kad jo paties turtas nebūtų suniokotas šitokio neprašyto lietaus, vyriškis užkilo viršun. Šaltuose kambariuose, kuriuose gaudė aparatai palaikę šią nepatogią temperatūrą naudojant būtent tą amoniaką, gyveno keistas, senyvas vyriškis. Vangiai paaiškinęs, jog viso to reikia jo sveikatai, jis suskubo pataisyti nuotėki ir kaimynai susibičiuliavo. Ko bent vienas iš jų gan greit ims gailėtis...

Mano Nuomonė: Labai trumpa, bet puikiai sukurpta šiurpi scena. Gerai išlaikyta atmosfera, kai lyg ir tiesiogiai nežinai ir nematai, jog vyksta kažkas negero, neteisingo, bet nuolat, dėka labai iškalbingo protagonisto, jauti, kad kažkas čia blogai. Labai lengvai susiskaitė, tikrai nesitikėjau, kad tokia trumputė istorija bus tokia įdomi.

Stiprus 4/5.

instagram1 komentaras: