2023 m. gruodžio 29 d., penktadienis

knygos apžvalga | Georgette Kaplan "Ex-Wives of Dracula" | Dracember 2023

Autoriai: Georgette Kaplan
Pavadinimas: Ex-Wives of Dracula
Serija: -
Žanras: LGBT; Vampyrai
Psl.: 358
Įvertinimas: 2/5 | Goodreads

Uf. Vėl uf. Perskaičiau Georgette Kaplan knygą "Ex-Wives of Dracula". Toks tarsi modernus perpasakojimas apie Drakulos pastangas surasti Miną, su viltimi, kad jį vėl pamils ir jie vėl galės būti kartu. Kabliukas čia tame, kad "Mina" baiginėja mokyklą. O to pasėkoje ir visas siužetas vyksta apie mokyklos temą...

Apie Knygą: Mokykla reta kam, jei iš vis kam nors - piknikas parke. Bet būna ir blogiau, nei tiesiog blogai. Juk vaikystės draugė gali imti iš tavęs viešai šaipytis populiarumo vardan. Ta pati, dėl kurios ėmei dvejoti savo orientacija. O kai gandai pasklinda ir apie tai... Ne, bet ir tada dar gali būti blogiau. Mokykloje gali pasirodyti vampyras, senas ir galingas, kuris nusižiūrėjo jus, ar tą jūsų buvusią draugę - vakarienei. 

Mano Nuomonė: Idėja tikrai puiki, nors ir nemaloni - perpasakojimo mintis - logiška ir stipri, tikrai verta knygos. Bet ne tokios. Veikėjai tokie neįdomūs, kad jei būtų įrankiais pašiūrės posakyje, būtų šaukštais ("not the sharpest tool in the shed" - ne aštriausias įrankis pašiūrėje). Dvi iš jų užpildo keturias penktąsias visos knygos tiesiog iki ašarų neįdomiu veiksmu, dialogais ir siaubingais monologais. Visas veiksmas sukasi apie spaudimą prisipažinti meilėje, spaudimą neslėpti jausmų, spaudimą į kažkokius tai santykius ir dar daugiau spaudimo, po kurio nusistovėjusi veikėjų rutina tapo kažkokiu buku kratiniu nepagarbos ir klišių. Net kaip satyra - knyga bloga. Bet tai net nėra satyra! Neverta laiko, kurį sugaišau ją skaitydamas. 

2/5, pliusas už idėją.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.