2023 m. spalio 27 d., penktadienis

knygos apžvalga | Caitlin Starling "The Luminous Dead"

Autoriai: Caitlin Starling
Pavadinimas: The Luminous Dead
Serija: -
Žanras: Mokslinės Fantastikos Siaubas; LGBT
Psl.: 432
Įvertinimas: 4/5 | Goodreads

Turėjau Caitlin Starling knygą "The Luminous Dead" nuo pat išleidimo. Mokslinės fantastikos siaubo žanras, LGBTQIAP, visi dalykai, kuriuos mėgstu. Ir, štai, pagaliau, sugebėjau prisėsti ir perskaityti. Kodėl tik dabar? O velnias žino. Knyga gera!

Apie Knygą: Urvų tyrinėtojų darbas jau ir taip pavojingas, juk tenka leistis galai žino kur, apstu nenumatytų kliūčių, kurios gali baigtis sužalojimais, ar net mirtimi. Dar baisiau, kai tenka leistis į neištyrinėtą urvą ateivių pasaulyje, kuriame esama bene antgamtinės būtybės, kuri nekenčia žmonių, ko pasėkoje leistis gali tik vienas, be komandos. Gyre ekspedicija nepatiko nuo pat pirmų minučių, kai iš vedlės vos išspaudė žodį ir tai tik pagrasiusi, kad grįžta į paviršių. Viskas jai nepatikti ėmė dar labiau, kai suprato, kad nebegali atskirti tiesos nuo iliuzijos. Ji negali pasitikėti kostiumu, kuris filtruoja visus juslių duomenis. Ji negali pasitikėti savo vedle, kuri misijos sumetimais gali ne tik prafiltruoti daugiau, bet ir ją atjungti, bei priversti kostiumą eiti toliau. Ji negali pasikliauti ir savo pačios juslėmis, mat nuo pavojingų grybų sporų ją teskiria būtent tas kompiuterinis filtras. Bet mergina žino, nepaisant visko, jog tuneliuose, pilnuose lavonų iš praeitų, nepavykusių ekspedicijų su šia vedle, ji nėra viena...

Mano Nuomonė: Labai gerai išlaikyta ir vis keliama įtampa tęsėsi beveik iki pat knygos galo. Tuščia, kurčia tamsa, kur arba nėra nieko matomo ir jokių garsų, arba garsai užgožia tai, ką manei nugirdęs per kostiumo filtrus. Sunku pasakyti, kas tikra, kas tik haliucinacija. Kūnai, yrantys požeminių grybų glėbyje, tušti kostiumai, siaubingas padaras, plaukiantis tiesiog per akmenis... Puiki knyga. Vienintelis ir deja didelis minusas yra veikėjai. Abi moterys buvo tiesiog siaubingai nemėgtinos. Abi, pasipūtusios, sėdėjo savo ryšio galuose, pykdamos ant kitos už veidmainystes.

Labai rekomenduoju, stiprus 4/5, tik nusiteikit, kad veikėjų turbūt nemėgsit.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą