2023 m. sausio 10 d., antradienis

knygos apžvalga | Edward M. Hallowell ir John J. Ratey "ADHD 2.0"

Autoriai: Edward M. Hallowell ir John J. Ratey
Pavadinimas: ADHD 2.0
Serija: -
Žanras: Saviugda; ADHD
Psl.: 208
Įvertinimas: 3/5 | Goodreads

Bandau plačiau pasidomėti keletu vis dažniau akiratyje pasirodančių temų, tarp jų ir ADHD, tad perskaičiau neseniai rastą Edward M. Hallowell ir John J. Ratey knygą ADHD 2.0. Yra neblogų dalykų, bet yra ir labai, labai blogų patarimų.

Apie Knygą: Autoriai labai gerai ir aiškiai nupasakoja gyvenimą su ADHD knygos pradžioje, tą keistą šios diagnozės, ar jos trūkumo stigmą. Kaip tai veikia asmenį ir tuos aplink juos. Tada imasi motyvacijos tokiais jausmingais pasakojimais, kurių idėja: viskas bus gerai, ADHD yra gera žinia, o ne bloga ir pan., ir imasi vardinti įvairius metodus ADHD suvaldyti apart vaistų. Nuo sporto iki CBD, tikrai yra gerų ir aiškių patarimų, iki pasiekiame tuos, kurie jau ne kartą buvo sulyginti su konversijos terapija... 

Mano Nuomonė: Vietomis knyga man labai patiko, nes padėjo apibrėžti tam tikrus įvykius galvoje. Bet bendrai imant, informacijos joje tikrai per mažai, tad ta pirmoji pagalba, ta filosofija, kaip ir liko vienintelis informatyvus dalykas. Visa kita - kažkoks "pastebėta, kad padeda" kratinys, nes net kaip CBD naudotojas žinau, jog tyrimų dar trūksta ar jų net nėra. Bet baisu darytis ėmė, kai autoriai pradėjo ne tik plakti visus į bendrą: reikia būtent taip, tarsi ADHD būtų one-fits-all, bet dar ir paminėjo ABA - Applied Behavioral Analysis programą, kurią dažnai lygina su konversijos terapija, nes jos metu, naudojantis bausmėmis ir pozityviais skatinimais - neuro-atipiniai asmenys "mokomi" reaguoti ir elgtis, kaip neuro-tipiniai žmonės. Turėkit tai omeny, jei imsitės skaityti, nes, kaip ir sakiau, šiokios tokios informacijos knygoje yra, ar bent pafilosofavimų, kurie gali padėti susidėlioti mintis. Bet labai didelę dalį jos norėtųsi tiesiog išmesti.

Parašyta - sklandžiai, skaityti - lengva. Tik, kad didžiajai daliai temų - neįmanoma pritarti. Duodu 3/5.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą