2021 m. rugsėjo 3 d., penktadienis

knygos apžvalga | Brandon Sanderson "The Way of Kings" | The Stormlight Archive 1

Autoriai: Brandon Sanderson
Pavadinimas: The Way of Kings
Serija: The Stormlight Archive 1
Žanras: Epinė Fantastika; Aukštoji Fantastika
Psl.: 1007
Įvertinimas: 5/5 | goodreads

Vienintelis tokių ilgų knygų minusas yra tas, kad jas labai sunku aprašyti. Perskaičiau visus tūkstantį ir kelis Brandon Sanderson knygos "The Way of Kings" lapus, pirmosios knygos The Stromlight Archive serijoje. Labai gera istorija.

Apie Knygą: Karalystėse, draskomose karo su keistais padarais, labiausia geidžiamas trofėjus yra Shardblade, dėl mistinių galių tiek savy, tiek tų, kurias suteikia jį laikančiam kariui. Pranašumo kare trokšta visi. Kaip ir galimybės jame išgyventi, bei gal netgi pakilti aukščiau eilinio šauktinio iš kaimo, iš tamsiaakių vaikų. Bėda tik ta, jog su tais kalavijais į kovos lauką ateina riteriai, kurie patys vieni yra verti dalies armijos...

Kiti gi su šiuo karu kovoja kitaip. Ieškodami žinių, kapstydamiesi po miglotą istoriją, pažindami priešą ir bandydami suprasti, kur gi šio karo ištakos? Bei kaip jį sustabdyti, iki viską sunaikins dar vienas Apleistumas (desolation).

Mano Nuomonė: Neįtikėtina knyga. Daugiau nei epinė, daugiau nei legendinė, tiesiog neįtikėtina knyga. Įdomi nuo pradžios, iki galo, kiekviename puslapyje įtraukianti ir neleidžianti jos padėti. Parašyta iš kelių veikėjų perspektyvų, kurių kiekvienas bando išspręsti labai skirtingas, bet dabar juos kamuojančias problemas. Ir tik gerokai privargę jie supranta, kaip toli juos nuvedė ši kelionė, prie kokių reiškinių ar įvykių.

Labai nuostabiai parašyta knyga. Duodu 5/5 ir daugiau.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą