2020 m. spalio 8 d., ketvirtadienis

knygos apžvalga | Stephen King "Budėjimas Baigtas" | Ponas Mersedesas 3


Autoriai: Stephen King
Pavadinimas: Budėjimas Baigtas
Serija: Bill Hodges Trilogija 3
Žanras: Siaubo Literatūra; Trileris
Psl.: 432
Įvertinimas: 3/5 | Goodreads

Taip va ir baigėsi Stephen King Bill Hodges trilogija su tobulo pavadinimo knyga - "Budėjimas Baigtas". Turėjo ir knyga, ir visa serija, savų gerų momentų.

Apie Knygą: Brady Hartsfield, dar žinomas, kaip Ponas Mersedesas, po nesėkmingo bandymo susprogdinti koncertą, pilną vaikų ir paauglių, atsidūrė ligoninėje, įkalintas savo senkančiame, nejudančiame kūne, kažkur giliai sąmonės likučiuose. Bet aplinkiniai faktoriai, pikti Bilo apsilankymai, jo pagieža, medikai ir jų neapykanta žudikui, bei eksperimentiniai vaistai, kuriuos jam slapčia leido, vadindami tai "vitaminais" - kažką išjudino. Ir dabar Ponas Mersedesas, vyriškis įvažiavęs į minią žmonių vogtu mersedesu, kyla iš savo proto pelenų, kaip Savižudybių Princas. Jam pavaldi telekinezė, elektronika... Na, bent šiek tiek. Pakankamai, kad pasiektų būrius paauglių ir įtikintų juos, jog yra beverčiai... Kiek gyvybių jis spės pasiimti, iki Bilas ras mirčių ištakas?

Mano Nuomonė: Jau supratau, kad detalus šalutinių dalykų apipavidalinimas istorijoje yra King'o stilius. Jeigu taikomasi nužudyti kažkokį ten klerką, gausime sužinoti visą jo vidinį gyvenimą toje akimirkoje. Kartais tai veikia. Kartais to - per daug. Ši knyga patenka į antrąją kategoriją, nes vietomis buvo be galo sunku ir nuobodu skaityti apie visiškai nieko istorijai neduodančius dalykus. Bet, tai pasakęs, noriu pridurti, kad veikėjai parašyti labai gerai, o į galą istorija gerokai pagreitėjo, nebeliko laiko pilstyti iš tuščio į kiaurą.

To pasėkoje galiu duoti stiprų 3/5, kur maniau daugiau 2 neištemps. Ne mano arbatos puodelis, bet neabejoju, kam nors patiks.

Instagram

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą