2020 m. sausio 27 d., pirmadienis

knygos apžvalga | Dennis E. Taylor "We Are Legion (We Are Bob)" | Bobiverse 1

Autoriai: Dennis E. Taylor
Pavadinimas: We Are Legion (We Are Bob)
Serija: Bobiverse 1
Žanras: Mokslinė Fantastika
Psl.: 383
Įvertinimas: 5/5 | Goodreads

Dėl savo staigaus potraukio mokslinei fantastikai kaltinu žaidimą Detroit: Become Human, kurį jau ketvirtą kart baigiu sulošt. Nejuokauju, ne. rA9 save me. Ir, kadangi kol kas dar nėra daugiau Murderbot Diaries knygų, pasiėmiau kitą, seniai rekomenduotą trilogiją, Dennis E. Taylor Bobiverse, su pirmąja knyga "We Are Legion (We Are Bob)".

Apie Knygą: Bobas, staiga gavęs pakankamai pinigų ramiam gyvenimui, nusprendžia užsirašyti į vieną tų kreogeninių užšaldymų eksperimentą, ar kaip tai pavadinti, kur jie po jo mirties užšaldytų jo galvą iki ateitų tokia diena, kai žmonijos technologija galėtų ne tik jį atšildyti, bet ir suteikti naują kūną. Ir, kiaulystės dėsniui suveikus, miršta vos ne tą pačią ar kitą dieną.

Bobas atsibunda kietajame diske, tolimoje ateityje, prieš pat paskutinį (o gal ir ne) žmonijos karą. Ir, jei dar viso to negana, vyšnaitė ant torto: jis tėra nuosavybė, nebe asmuo. Kiti tokie, kaip jis, pamažu pakvaišta, negalėdami suturėti savęs skaitmeninėje formoje. Bet Bobui čia gi vieni juokai. Jis ne tik greit ima lenkti visus kitus savo pranašumais, jis tampa žmonijos paskutine viltimi... O tuo tarpu galima ir kokį draugą nusikopijuoti, kad būtų su kuo protingu pasikalbėti. Ar asistentą...

Mano Nuomonė: Žodžiu, Bobas save nukopijuoja, bet Bobas 2 jau nėra Bobas, jis turi savo asmenybę ir gal net nenori vadintis Bobu, o kokiu nors ten Raikeriu ar Houmeriu (nejuokauju). Taip, pamažu, Bobai apsiima visų darbų, kiekvienam pagal charakterį, bei susikuria sau įgulas, iš kurių, taip, kartais koks nors Bobas nori pasišalinti, nes nori veikti ką nors kito, kam jam reikia savos įgulos ir taip Bobai tampa Legionu. Dabar gi jie yra žmonijos paskutinė viltis, nes mes, kaip ir realu tikėtis, apsimėtėm atominėm. Vienas Bobas ruošia žmones išvykimui, kas nėra lengva, nes nieks nenori būti antras. Kitas bobas keliauja į tolimiausią galaktikos kampelį. Trečias ieško planetų. Ketvirtas ruošia jau rastas, penktas bendrauja su ateiviais, šeštas...

Labai linksma ir gera knyga. Kiekvienas Bobas turi labai savitą asmenybę, sumaišyti neįmanoma, nors tos asmenybės ir atrodo paremtos ten... Tokiais, tarkime, žinomais veikėjais. Ir jų nuotykiai irgi labai skirtingi, tai vos ne visiems visko yra vienoj knygoj. Nuo ateivių stebėjimo, iki bėgimo nuo žmonijos išnykimo. Duodu solidų 5/5 ir greit skaitysiu antrą.

P.S. O šiaip... gal kas žaidėt Detroit Become Human?

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą