2017 m. lapkričio 1 d., trečiadienis

A.R. Torre - If You Dare | Jei Išdrįsi

Oho. Baigiau Deanna Madden trilogiją, su A.R. Torre knyga "If You Dare" (Jei Išdrįsi; ISBN 0316386693; 368p.; Goodreads), ir tikrai nesitikėjau tokios pabaigos. Istorija praktiškai nušoko nuo įprastos savo tėkmės ir temos, susitelkė į kitus Deannos gyvenimo aspektus ir prasuko pro visus posūkius taip, kad tik laikykis!

Deanna praranda sąmonę. Atsibunda su sulaužyta nosimi, skyle atmintyje ir kažkokiu neramiu kirbesiu širdy. Viskas ima telktis į vieną, tamsų, nemalonų gniutulą. Ta erzinanti moteris kaimynystėje. Jos narkomanas pagalbininkas ima įžūlėti. Jos vaikinas nekelia ragelio, o pasikapsčiusi atmintyje, ji beveik tikra, kad tai jis sulaužė jai nosį. Atrodo... Bandydamas ją nuraminti? Ar ji pralaimėjo kovą su savo tamsiąja puse? Ar jis gynėsi? Smogė jai, ir atjungęs - spruko nuo pabaisos? Jei taip, tuomet kas ją šitaip suerzino? Ką jis padarė?

Prie Deannos durų pasirodo policija. Apsiginklavę klausimais ir pasiruošę apieškoti jos nuosavybę. Deanna buvo visiškai tikra, kad išvalė viską, ką tik reikėjo išvalyti tada, kada reikėjo valyti. Bet štai jie eina prie jos automobilio. Ištraukia iš ten jos peilį, su jos pirštų antspaudais. Ir jos vaikino krauju. Deanna suimama už mėginimą nužudyti savo vaikiną.

Va čia tai jau buvo tikras, rimtas detektyvas, geresnis nei dauguma dabar rašomų ir skaitomų. Knyga man labai patiko. Gaila, kad tik trilogija, o ne visa serija. Bet, ką padarysi, 10/10, ir bendrai tiek pat.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą