2017 m. rugpjūčio 24 d., ketvirtadienis

Lara Elena Donnelly - Amberlough

Apie Lara Elena Donnelly knygą "Amberlough" (ISBN 0765383810; 400p; Goodreads) girdėjau daug gero, tad ir tikėjausi daug gero. Deja, to negavau. Bet knyga buvo labai unikali, tarsi tarpukario istorija, fantastinėje vietoje: šnipai, kareiviai, politika, dėl pažiūrų į ją kylantys pavojai, ir taip toliau.

Amberlough yra miestas - širdis. Čia pilna korupcijos, ryškių spalvų ir žvilgesio, šnipų, bjaurios politikos, ir revoliucijos, ar karo kvapo ore. Knygos tėkmėje tas kvapas vis stiprėja. Prasideda viskas sąlyginai nekaltai. Cyril DePaul, prieš jo norus, būdamas vienu geriausių šnipų, išsiunčiamas atgal į tarnybą, į kitą barikadų pusę. Jo kančios ir baimė vėl patekti į frontą iš pradžių sunkiai suvokiamos, bet kuo toliau, tuo darosi aiškiau, jog bijoti, net tokiems užkietėjusiems tipams, tikrai yra ko.

Deja, net kojų apšilti nespėjęs Cyril susemiamas ir demaskuojamas. Kaip keista, kai iš priešų gali tikėtis daugiau žmoniškumo, nei iš savų! Cyril išsidera sau galimybę pabėgti dar prieš prasidedant atviram karui. Tik, manau suprantate, viskas taip gražiai niekada nesiklosto...

Knyga įdomi pasauliu, vieta. Pati istorija - vidutiniška. Nėra bloga, bet nėra ir gera. Turėtų patikti tarpukario knygų mėgėjams, mėgstantiems skaityti apie šūkaliojančius linksmus kareivukus naktiniuose klubuose, kur užkulisiuose dreba savininkai, mat prastas pasirodymas gali jų klubą paversti pelenais. Duodu 7/10.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą