2016 m. balandžio 24 d., sekmadienis

Laura ir Juodojo Demono Bučinys

Peter Freund knygas apie Laurą perskaičiau jau senokai. Paskutinė mums išversta lyg ir 2008. Kiekviena knyga buvo solidžiai pabaigta, tad, kai jau baigėsi - baigėsi.

Istorijos pritaikytos jaunesnei auditorijai. Laura - burtininkė, mokosi magijos mokykloje, ir turbūt to pasekoje, kaip ir pats Haris Poteris (knygos tik labai paviršutiniškai panašios vienu kitu bruožu, bet toli gražu nėra vienodos) vis pakliūdavo į neįtikėtinus nuotykius. Buvo ir paslapčių, kurias reikėjo atskleisti, ir magiškų artefaktų surasti, ir planų, kuriuos reikėjo sugadinti. Ir nors pačios istorijos nėra labai įdomios, bet kiekviena jų iki pat galo išlaikydavo šiokioje tokioje nežinioje, mat kartais net iki paties paskutinio skyriaus nebūdavo jokio sprendimo problemai. Bet, kaip ir sakiau, kai jau baigdavosi, tai baigdavosi, ir skaitytojus istorija palikdavo ramius.

Taip tad ir atrodė, kad po 6-ių knygų viskas baigėsi. Ramiai sau gyvenom. Ir aš ramiai gyvenau, iki nusprendžiau aplankyti autoriaus puslapį, kur 2011 paaiškėjo, jog esama septintos knygos: "Laura und der Kuss des schwarzen Damons" (a su umliautu).

Kaip ir dėl Metro 2035 - puoliau į leidyklą klausti. Bet Alma Littera juk mūsų grandai, tad dabar, 2016-04-24 paklausiau vėl, mat atsakymo žinoma nesulaukiau. Nežinau net, kam jiems tie kontaktai, jei teirautis neverta. Ir, kadangi paskutinę knygą gavome 2008, manau jog nėra ko tikėtis septintos 2016-aisiais. Praėjo aštuoni metai, traukinys nuvažiavo.

Tokia ir šio įrašo esmė. Mane gal ne tiek nuskriaudė, pasiklausinėsiu, gal kas iš draugų Vokietijoje gali suveikti kokią kopiją iš blusturgio, Vokiškai skaityti lengviau nei Rusiškai. Bet ką daryti tiems, kas kitomis kalbomis visai neskaito? Kodėl "vėliau" išleistų knygų, net ir tų, kurių vertimai gan greit ir gerai išparduodami - tiesiog negauname? Juk turbūt ir Bartimėjaus priešistorės nesulauksim (apie ką dar pasiklausinėsiu, ir sukurpsiu dar vieną įrašą).

2016-05-05

"Laba diena, 
Dėkojame už klausimą. 
„LAUROS“ knygų serija sena, po tokio didelio laiko tarpo nebelieka jos gerbėjų, pasikeičia ir patys skaitytojai, mados, todėl šios serijos nebetęsime."

1 komentaras:

  1. Kokia neteisybė, jog neišverčia. Jeigu jau pradėjo, galėjo ir pabaigti. Noriai imčiau ir perskaityčiau neišverstą Lauros ir neišverstą Bartimėjaus dalis.

    AtsakytiPanaikinti