2023 m. gegužės 13 d., šeštadienis

knygos apžvalga | Nicholas Sansbury Smith "Hell Divers" | 1

Autoriai: Nicholas Sansbury Smith
Pavadinimas: Hell Divers
Serija: Hell Divers 1
Žanras: Postapokaliptinės knygos; Mokslinė Fantastika
Psl.: 10h 11min
Įvertinimas: 5/5 | Goodreads

Sunku rasti gerų postapokaliptinių knygų. Bet va, ėmė ir pasisekė su Nicholas Sansbury Smith ir jo knyga (bei serija) "Hell Divers". Belieka tikėtis, kad ir sekančios knygos serijoje bus tokios pat geros.

Apie Knygą: Karas užbaigęs visus karus atomu išsprogdino žemę į negyvenamą, apleistą planetą, toliau niokojamą tokių elektros ir ledo audrų, prieš kurias neatsilaiko net byrančių dangoraižių plienas. Vieninteliai išgyvenusieji yra palikuonys tų, kurie tas bombas mėtė iš orlaivių, kuriuos jie dabar vadina namais, negalėdami patikėti, kad tam juos pasmerkė jų pačių protėviai. Iš tų orlaivių jie nardo į žemę, radiaciją, audras, mirtiną pavojų, kad prisirankiotų dalykų, dalių, kuro, kurie leistų danguje išlikti dar metus ar dvejus. Laikas senka, o greičiausiai - ir resursai ten...

Mano Nuomonė: Nuostabiai tamsiai aprašytas pasaulis, tiek tas viršuje, orlaiviuose, tiek ir apačioje, žemėje. Gyvybė ir ten ir ten - nuolatiniame pavojuje, bet paprasti žmonės ant žemės - nesileidžia. Leidžiasi tie, kurių okupacija vadinama Nėrikais į Pragarą, t.y. Hell Divers. Jiems, tad, grėsmė dviguba. Išgyvena visi maždaug penkiolika šuolių, jei iš vis. Labai gerai skaitėsi. Nors veikėjai dar neatidirbti, bet istorija tikrai gniaužė kvapą. Sulyginti galėčiau su Arkady Strugatsky "Piknikas Šalikelėje" arba Dmitry Glukhovsky "Metro 2023".

Nuostabu, 5/5.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.