2023 m. sausio 4 d., trečiadienis

knygos apžvalga | Craig Alanson "Failure Mode" | Expeditionary Force 15

Autoriai: Craig Alanson
Pavadinimas: Failure Mode
Serija: Expeditionary Force 15
Žanras: Mokslinė Fantastika; Kosminė Opera
Psl.: 697
Įvertinimas: 5/5 | Goodreads

Dar vieni metai, ir panašu jau paskutiniai, kuriuos sutinku su Craig Alanson serija Expeditionary Force. Penkiolikta knyga, kuria ši nuostabi istorija baigiasi vadinasi Failure Mode. Ir džiaugiuosi, ir gaila.

Apie Knygą: Senieji, vieni iš pirmųjų rasių Visatoje, paliko savo kūnus ir persikėlė egzistuoti į kitokią dimensiją, prieš tai sukurpę technologijas, kurios turėjo palaikyti šį kampelį - tuščią, be gyvybės, kad koks nors padaras su sąmone nesugriautų barjero tarp jų energijos ištekliaus ir kitos Visatos dalies, kurioje buvo kažkas, kas išgąsdino netgi juos. Planas - ne visiškai pavyko, ką įrodo Džo Bišopo ir jo Smagiųjų Piratų Šutvės egzistencija, bet kol Senieji apie tai nežinojo, Skipio supratimu - situacija buvo valdoma ir netgi gera. Iki jam teko pribaigti tą kitą, nuprotėjusį ir piktą Senujų DI, o šis, mirdamas, paleido pagalbos ar pavojaus šauksmą, tokį, kokį gali išsiųsti tik jie ir tik Seniesiams... Ir šie - atsiliepė. Nėra tokio scenarijaus, kuriame ši rasė, kurios didingumu Skipis vis labiau abejoja, negrįžtų patikrinti, kas gi čia vyksta ir ar niekas nekelia pavojaus jų pačių aukštesnei egzistencijai, ko pasėkoje - aptikę ne vieną gyvybės formą jie genocido. Vadinasi vienintelė viltis žmonijai, Visatai ir pačiam Skipiui yra Džo Bišopo gebėjimas sugalvoti tokius neįtikėtinus ir neįmanomai idiotiškus planus, kad, hehe, niekam nepatiks...

Mano Nuomonė: Godžiai skaičiau kiekvieno veikėjo istoriją, dabar jau gilesnę ir platesnę, nes galimai - paskutinę. Ant kėdės krašto verčiau lapus per įtemptą veiksmą, neįmanomus pabėgimus, paskutinių akimirksnių sprendimus, kur bene niekas nesirėmė akla sėkme. Knyga parašyta nuostabiai, tekstas - tolygus ir taip lengvai skaitosi, kad prarijau tokio ilgio knygą per vos keletą dienų, pradėjęs nuo kelių puslapių, o į pabaigą jau nė nemanydamas sustoti. Visi veikėjai - saviti, net ir šalutiniai parašyti su aiškia asmenybe, o ne vien tam, kad pastūmėtų pagrindinius - atitinkamu keliu, paklaustų reikiamų klausimų ir t.t. Tikrai labai gaila, kad jau baigėsi. Perskaičiau 15 knygų ir kokybe kiekviena prilygo ankstesnei, kas man tiesiog stogą rauna, nu nes taip tiesiog nebūna.

Nuostabi metų pradžia, 5/5.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.