2020 m. lapkričio 22 d., sekmadienis

knygos apžvalga | Sayaka Murata "Kombinio Moteris"

Autoriai: Sayaka Murata
Pavadinimas: Kombinio Moteris  (Convenience Store Woman)
Serija: -
Žanras: Grožinė literatūra; Šiuolaikinė literatūra
Psl.: 163
Įvertinimas: 5/5 | Goodreads

IG kažkaip labai daug vis mačiau šios ir dar vienos knygos. Tai pasiėmiau paskaityti abi, nes atsiliepimų daug ir jie labai neblogi. Pirmiausia tai apie Sayaka Murata knygą "Kombinio Moteris" - trumpesnė, greičiau galėsiu grįžti prie Valhalos... 

Apie Knygą: Keiko, visuomenės daugumos nuožiūra, visada buvo keistoka, neįprasta. Bet ji išmoko naviguoti tarp žmonių, juos imituodama jų pačių labui - kad atstotų, nesirūpintų ir... šiaip, atstotų. Ir galiausiai rado sau tinkamą tikslą gyvenime. Priežastį keltis iš lovos, valgyti pusryčius, mankštintis ir t.t. Kombinis. Dvidešimt keturias valandas dirbanti nedidukė parduotuvė, dažnai prijungta prie benzino kolonėlės. Tokį darbą renkasi jauni žmonės, kuriems reikia šiek tiek pinigų pradžiai, patirties. Tad ir čia, deja, Keiko "normalios merginos" laikrodis tiksi... Iki pasitaiko labai gera proga kartą ir visiems laikams visus apgauti įprastumo kauke. Bet, ei. Vien dėl to, kad pritikome, nereiškia, jog ten mūsų vieta, ar ne?

Mano Nuomone: Visada labai žavėjausi per nelyg savo darbui atsidavusius žmones, kad ir koks ten tas darbas. Tas užsidegimas, obsesija, be galo įdomu visa tai stebėti. Tad ši knyga jau tuo buvo nuostabi. Pliusas ir tas langelis į visuomenę, kokie mes esam, kokie galime būti, kaip esame spaudžiami ir kaip po to patys gal būt skatinam tuos spaudimus, kurių svajojom nejausti. Tik tas pridėtas incel'is buvo keistas pasirinkimas. Iš vienos pusės tai pridėjo humoro. Bet iš kitos, tai tokių žmonių, su tokiu baisiu mentalitetu tikrai yra ir jie - nejuokingi. Tai vienintelis minusas.

Faina knygutė, 5/5, jei dar tokių turit - rekomenduokit man.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą