2020 m. rugsėjo 2 d., trečiadienis

knygos apžvalga | Stephen Hawking "Black Holes and Baby Universes

Autoriai: Stephen Hawking
Pavadinimas: Black Holes and Baby Universes
Serija: -
Žanras: Negrožinė; Mokslinė Literatūra
Psl.: 192
Įvertinimas: 5/5 | Goodreads

Stephen Hawking knygą "Black Holes and Baby Universes" skaičiau gal metus. Ne tiek dėl to, kad mano žinios buvo per mažos viskam suprasti, o suprasti norėjau, tad eidavau ieškoti platesnės informacijos, paaiškinimų. Bet daugiau dėl to, kad ši knyga labai maloniai mankštino smegenis. Tai taip po skyrių, pastraipą, pasigooglinant...

Apie Knygą: Knyga susideda iš trumpų esių įvairiomis temomis, nuo biografinių, iki teorijų apie juodąsias skyles, bei spėjimų apie tai, kaip radosi mūsų visata, bei ko galime tikėtis toliau. Dauguma - labai lengvai suprantamos, visos - lengvai skaitomos ir labai įdomios.

Mano Nuomonė: Skaitosi taip, kad paskui tenka atsišildyti prieš saulutę, mat sušalai ten, atvirame kosmose, žiūrėdamas į juodąsias skyles ir mąstydamas apie baltąsias skyles, bei ką visa tai reikštų kelionėms kosmose. Buvo labai įdomu daugiau sužinoti apie tokias gan plačiai nagrinėjamas temas, kaip, tarkime, juodosios skylės, kurios net fotografiją pagaliau pavyko padaryti ir kaip sunku tai net suvokti. Vietomis - taip, teko klausti draugų fizikų, kad paaiškintų tą ar aną aprašomą reiškinį, bet nebuvo nieko tokio, kad net su paaiškinimu nebūtų suprantama. O ir paties Hawking asmenybė - įdomi ir įkvepianti. Ypač padrąsinimas, kad tikrai visi galime pasiekti aukštumų.

Parekomenduokit, kurią dabar imt? Nes tikrai reikia dar vienos. Šiai duodu 5/5 ir rekomenduoju visiems smalsuoliams.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą