2018 m. spalio 12 d., penktadienis

Stephen King "Zalės Valda"

Autorius: Stephen King
Pavadinimas: Zalės Valda ('Salem's Lot)
Serija: -
Žanras: Siaubo, Vampyrai
Psl.: 483
Įvertinimas: 5/5 | Goodreads

Šiaip jau nesu King'o fanas. Kol kas. Bet, su Spaliu gi noris siaubų, o seni Kingo filmai tikrai geri. Tad, taip pagalvojau, tarp tiek knygų kas nors turi gi būt, kas ir man tiks. Tai pasiėmiau tą vieną, kurią žinojau turint vampyrų - "Zalės Valdą".

Apie Knygą: Benas, autorius, įkvėpimo vedamas grįžta į savo gimtąjį miestelį, kurį kažkada paliko mėgindamas pabėgti nuo čia patirto siaubo. Kažkada, jau tikrai seniai, Zalės valdos name vyriškis išžudė savo šeimą ir pasikorė. Nuo to laiko tas namas stovėjo tuščias, skirtas tik paaugliams drąsai patikrinti. Bet Benas negali nusikratyti jausmo, jog tai ką ten matė buvo tikra... Tada, po tų žudynių miestelis gerokai pratuštėjo. Vieni bėgo nuo siaubo, kiti tiesiog bėgo, iš mažo, vaiduoklių perpildyto miestuko. Ir štai dabar, po tiek metų, namas vėl turi šeimininką ir siaubai prasideda iš naujo. Žmonės dingsta, paslaptingai miršta, miestelis vėl tuštėja. Bent jau dienos metu. Žmonių blogis ima lipti per kraštus, skatinamas kažko kito, kažko seno, kažko jais mintančio. Ir jei ketinate bėgti, bėkite dieną, mat užtenka vieno žvilgsnio, kad apleistumėte savo planus.

Mano Nuomonė: Jo, atrodo tai pirma King'o knyga kuri man tikrai nuoširdžiai patiko. Istorija labai klasikinė, tiek siaubo, tiek vampyrų atžvilgiu. Ne veltui joje taip dažnai užsimenama apie Bram Stoker'io "Drakulą". Tikrai tinkama knyga Spalio poreikiams patenkinti. Vienintelė, bet didelė problema yra neįtikėtinas istorijos lėtumas. Viskas lyg ir greit vyksta, bet mums duodama stebėti paviršių. Apačioj verda, o ant viršaus tik kažkokie atspindžiai. Labai daug visiškai bereikalingos informacijos. Bet tai problema, kurią turėjau su visomis skaitytomis King'o knygomis, tad jei jo darbus mėgstate - jums turbūt netrukdys.

Taip tad, lėta, bet gera klasikinė siaubo su vampyrais knyga. Duodu 5/5, nes nenoriu atimt taškų vien už perdėtą istorijos apsunkinimą. Ir, pagaliau suprantu kodėl jie, po galais, išvertė tai, ką laikiau Saliamo Valda - Zalės Valda. Pasirodo Zalė, kaip ir 'Salem yra tik sutrumpinimai. Pilnai valda yra Jeruzalės.

1 komentaras:

  1. Sports Betting - Anonymous with Paysafecard & Webmoney & Payeer & Perfect Money maken
    https://bit.ly/2CcBIgP

    AtsakytiPanaikinti