2018 m. vasario 13 d., antradienis

Laini Taylor - Kaulų ir Dūmų Duktė | Daughter of Smoke & Bone 1

Laini Taylor knyga "Kaulų ir Dūmų Duktė" (Daughter of Smoke & Bone 1; ISBN 0316134023; 422p.; Goodreads) jau labai seniai gulėjo "perskaityti" sąraše. Ir nors dabar, kai jau perskaičiau, tikrai galiu pasakyti, jog knyga gera, bet tuo pačiu žinau ir, kad ji man būtų patikusi labiau, jei būčiau ją skaitęs prieš keletą kitų šio žanro knygų.

Jei norų išsipildymas būtų proporcingas jūsų patirtam skausmui, kiek daug galėtumėte jo išverti tam, kad gautumėte savo širdies troškimą? O jei užtektų, kad už jus kentėtų kas nors kitas, kiek daug pasiimtumėte iki nebegalėtumėte naktį užmigti? Kažkur Prahoje esama durų, už kurių - niekuo neišsiskiriantis pastatas, jei tik jas atidarysite patys. Bet jei pabelsite ir jus įleis... Čia, tamsioje, dulkėtoje parduotuvėlėje beveik nuolatos dūzgia įrankiai, kuriais į džiną panašus padaras gludina ir poliruoja dantis prieš suverdamas juos į karolius. Mat būtent dantys yra tas skausmo šaltinis, už kurį perkami norai. Žinoma, ir čia esama taisyklių. Nudilę dantys - ne kažko verti. Vaikų dantys - jais padorios vietos neprekiauja. Patys geriausi norai - jūsų pačių burnose. Ir tą norą išsipirkti galite juos visus patys išsilupę. Už ką sumokėtumėte tokią skausmo kainą?

Tas džinas ir visi su juo gyvenantys yra Karou vienintelė šeima. Jie ją augino, mylėjo ir išmokė visko, ko tik galėjo. Dabar gi ji jiems padeda atlikti smulkius darbelius žemėje, mainais gaudama mažyčių, pačių smulkiausių norų, kurių vos užtenka kam nors sukelti niežulį, ar amžiams sugadinti kieno nors antakius. Karou, didžiąją savo gyvenimo dalį, nežinojo iš kur randasi norai. Iki tos lemtingos dienos, kai visos juoda, išdeginta ranka pažymėtos durys užsiliepsnojo negęstančia liepsna ir atkirto visus žinomus portalus ten, pas šeimą.

Knyga tikrai labai įdomiai skaitėsi iki prasidėjo visi tie, na, prisiminimai. Ten jau istorija susimalė ir toliau ėjo tik prastyn. Priminė ir SJ Maas knygas, ir Cruel Prince knygą, kurią tuoj baigsiu, dėl ko labai gaila, nes žinau, jog jei tik būtų kilęs reikalas perskaityti ankščiau, ši knyga būtų viena mano mėgiamiausių. Vis tiek, galiu duoti solidų 4/5 ir tikrai paskaitysiu kitas.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą